Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

"Moja trawa" za wazonem z kwiatami

2017-05-19 13:53:11 (ost. akt: 2017-05-19 15:12:41)

Autor zdjęcia: KPP NML

Nawet do trzech lat pozbawienia wolności grozi 44 – letniemu mieszkańcowi gminy Nowe Miasto Lubawskie. Mężczyzna został zatrzymany przez nowomiejskich dzielnicowych podczas obchodu rejonu. Okazało się, że posiadał w domu narkotyki.

Dzielnicowi w czasie codziennych służb angażują się w różne działania i podejmują wiele interwencji na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Wczoraj, 18 maja, nowomiejscy dzielnicowi podczas obchodu swojego rejonu służbowego pojechali do mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie, który wcześniej sam prosił o kontakt z dzielnicowym. W trakcie rozmowy z mężczyzną w jego domu policjanci zauważyli woreczek strunowy wraz z zawartością suszu roślinnego, który leżał na stole za wazonem z kwiatami. Na pytanie funkcjonariuszy co jest w środku tego woreczka mężczyzna odpowiedział cyt. „moja trawa”.

Zabezpieczony susz po przebadaniu narkotestem okazał się marihuaną. 44-latek został zatrzymany przez dzielnicowych do wyjaśnienia tej sprawy. Dziś policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


opr. mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Taaa #2248643 | 77.87.*.* 19 maj 2017 15:34

    Serve and Protect

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages