Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Dyskusja o sztuce, krajobrazie i jedzeniu

2017-05-16 09:38:24 (ost. akt: 2017-05-16 10:03:29)

Autor zdjęcia: Fundacja Wybudowania

W tym roku odbędzie się szósta edycja festiwalu sztuki Nowe Ciepło. Tegorocznym tematem przewodnim dla artystów jest "produkcja żywności". Organizatorzy zapraszają na wykłady i dyskusję inaugurujące wystawę.

Fundacja Wybudowania zaprasza na seminarium i dyskusję, która odbędzie się 27 maja o godz. 17 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście. Organizatorzy zaprosili ekspertów, naukowców i badaczy zajmujących się tematami architektury, krajobrazu i przemian na wsi. Festiwal Nowe Ciepło stawia sobie za cel włączenie wsi i małych miejscowości do świata sztuki współczesnej, architektury oraz projektowania. Po części seminaryjnej odbędzie się dyskusja z zaproszonymi ekspertami i artystami, podczas której będzie można poznać mechanizmy pracy artystycznej, dołączyć do projektu lub zaproponować swoje pomysły.

Po seminarium artyści i projektanci przez dwa miesiące będą pracować na całym obszarze ziemi lubawskiej. Podsumowaniem ich działań będzie wystawa, która odbędzie się 25 sierpnia na obszarze Nowego Miasta.

STRONA WYDARZENIA NA FACEBOOKu

EKSPERCI ZAPROSZENI NA SEMINARIUM 26 MAJA:

dr hab. inż. arch. Elżbieta Raszeja, prof. UAP – architekt, specjalista w zakresie planowania przestrzennego i architektury krajobrazu. Od 2016 roku kieruje Pracownią Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swojej pracy naukowo-badawczej, studialno-projektowej i dydaktycznej zajmuje się planowaniem przestrzennym i projektowaniem obszarów wiejskich, architekturą wsi oraz ochroną i kształtowaniem krajobrazu. Badania w tym zakresie prowadziła jako członek i kierownik zespołów badawczych. Jest Wiceprezesem Zarządu Głównego i Prezesem Oddziału Wielkopolskiego SPAK. Od 2015 r. jest członkiem Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, organu doradczego Prezydenta Miasta w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego.

dr Mateusz Piotrowski - działacz Stowarzyszenia Folkowisko z Gorajca. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Teologii Uniwersytetu w Nottingham. Współpracownik działu Prawo do Wsi w magazynie Nowe Peryferie. Pochodzi ze wsi Grodysławice na Zamojszczyźnie.

dr Amanda Krzyworzeka - antropolożka, pracuje w Zakładzie Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach antropologia ekonomiczna, zwłaszcza kwestiach pracy, liczenia, podejmowania decyzji i kultura współczesnej wsi. Prowadziął badania w Polsce, Rumunii Singapurze i Rosji.


mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages