Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Powiatowy konkurs muzyczny w SP 1

2017-05-14 13:22:56 (ost. akt: 2017-05-15 13:58:22)
Soliści i zespoły zaprezentowali 22 piosenki

Soliści i zespoły zaprezentowali 22 piosenki

Autor zdjęcia: SP 1

11 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, w ramach rozpoczynających się Dni Rodziny, odbył się konkurs powiatowy pod nazwą Śladami Jana Pawła II.

Był skierowany do uczniów Ziemi Lubawskiej. Konkurs, począwszy od bieżącego roku szkolnego, będzie miał charakter cykliczny. W każdym roku szkolnym związany będzie z inną pasją Jana Pawła II. Będzie to między innymi: literatura, poezja, teatr, sport, krajoznawstwo oraz językoznawstwo. Dzisiaj uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pieśń papieską lub maryjną.

Przyjechało do nas aż 10 szkół – gościliśmy uczniów z nowomiejskiej „dwójki”, z odległych Żabin, Marzęcic, Tereszewa, Łąkorza, Bratiana, Ostrowitego, Brzozia Lubawskiego i Tuszewa. Usłyszeliśmy 22 piosenki, które wykonali soliści i zespoły. Celem konkursu była popularyzacja piosenek papieskich i o tematyce maryjnej, ich walorów artystycznych i wychowawczych, wzbudzanie zainteresowania postacią Jana Pawła II i jego nauką, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów, a przede wszystkim integracja środowiska lokalnego, zespołów i solistów oraz konfrontacja dorobku artystycznego.

Zastępca burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, Krzysztof Widźgowski, wprowadził zebranych w klimat konkursu. Podkreślił ponadczasowe znaczenie nauki społecznej Jana Pawła II.
Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły Jerzy Resicki.

Jury w składzie: Agnieszka Kasprzycka – instruktorka studia wokalnego Dream oraz nauczyciel w szkole muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, Andrzej Korecki – historyk i regionalista, reprezentant powiatu nowomiejskiego, Zbigniew Ewertowski  - przewodniczący komisji oświaty kultury i sportu Rady Miasta oraz Jerzy Resicki – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim oceniało dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce uczennicy z nowomiejskiej „dwójki” – Aleksandrze Jaroszewskiej, na drugim miejscu uplasował się zespół „Bemolki" (starsze) z nowomiejskiej „jedynki”, a trzecie miejsce przyznano grupie „Tereszewskie talenciaki” ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Ponadto jury wyróżniło trzech uczestników: Radosława Ziaję i Dominikę Krezymon ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkarzu oraz Agatę Kolasę – reprezentantkę Szkoły Podstawowej w Tuszewie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, opiekunowie młodych artystów – podziękowania, a nagrodzeni i wyróżnieni atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Fundatorem dyplomów i pucharów była szkoła gospodarzy.
Konkurs przygotowały nauczycielki z nowomiejskiej „jedynki” Wiesława Markowska i Ewelina Niścigorska-Bojarska.
SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages