Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia

2017-05-14 12:51:33 (ost. akt: 2017-05-14 12:53:28)
Podczas koncertu w szkole przy ul. Tysiąclecia

Podczas koncertu w szkole przy ul. Tysiąclecia

Autor zdjęcia: ZSPiM

10 maja w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia.

Młodych widzów gorąco powitała Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia pani Iwona Mrozińska. Koncert rekrutacyjny, który poprowadził pan Paweł Kamiński był skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka.
Wszyscy chętni powinni złożyć dokumenty do 12 maja 2017 roku w sekretariacie ZSPiM, a badanie przydatności kandydatów odbędzie się 15 maja w budynku szkoły przy ulicy Tysiąclecia 33.

Warto uczyć się w szkole muzycznej, ponieważ badania wskazują, że profesjonalna aktywność muzyczna wspiera rozwój inteligencji, rozwija poznawczo, kształtuje dodatkowe cechy charakteru i woli, kształtuje wrażliwość na piękno, wzmacnia koncentrację uwagi, wspiera wydajność mózgu, działa terapeutycznie i wspiera rozwój emocjonalny dzieci.

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim posiada dziesięć klas instrumentalnych (gitara, skrzypce, klarnet, saksofon, flet, akordeon, perkusja, fortepian, trąbka, wiolonczela). Oferuje kształcenie w dwóch cyklach: 6-letnim (dziecięcy) i 4-letnim (młodzieżowy).

W koncercie wystąpił Patryk Domżalski, który wykonał „Romans” Jeana Paula Martini na saksofon, artyście akompaniował pan Jacek Wróblewski. Duet wiolonczelowy z klasy pani Zuzanny Musik: Aleksandra Polak i Katarzyna Osmańska zagrał „Gonitwę” A. Kaszuby. Podopieczny pana Bartłomieja Żółtowskiego Dawid Markuszewski zaprezentował „Anthem” Mike Hanickela przy akompaniamencie pana Mateusza Raczyńskiego. Duet gitarowy Aleksandra Kłosowska i Piotr Osmański wykonał „Kasztanowy walc” Mirosława Drożdżowskiego. Nauczycielem uczniów jest pani Małgorzata Bigorajska. Podopieczna pana Kazimierza Wieczorkowskiego Maja Ossowska wykonała „Czerwone jabłuszko” na skrzypce. Uczeń pana Andrzeja Kupisa Szymon Lenga zagrał na akordeonie „Do widzenia chłopcy” J. C. Sandersa. Publiczność wysłuchała „Burzy” F. Burgmullera na fortepian w wykonaniu Natalii Masłowskiej. Nauczycielem Natalii jest pani Maria Artiemiew. Trio: Amelia Kasprzycka, Eliza Wyrzykowska, Adrianna Pasińska zagrało na fletach „Kanon” Moritza Hauptmanna. Nauczycielem dziewczynek jest pani Martyna Sarnowska, która w podczas koncertu akompaniowała swoim podopiecznym. Wysłuchaliśmy również „Taniec Arabski” H. Greena w wykonaniu Miłosza Lisakowskiego.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages