Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych po raz piąty

2017-05-12 11:20:29 (ost. akt: 2017-05-12 11:27:53)
Nagrodzeni wykonawcy, nauczyciele i gospodarze imprezy

Nagrodzeni wykonawcy, nauczyciele i gospodarze imprezy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Już po raz piąty odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się „Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych”, których organizatorem była nowomiejska Szkoła Muzyczna. W MCK wystąpili muzycy z Iławy, Brodnicy, Rypina i Nowego Miasta.


Imprezę patronatem honorowym objął, jak co roku, burmistrz Nowego Miasta — Józef Blank. Regułą Spotkań jest wyłonienie przez gospodarza miasta dwóch najciekawszych prezentacji z każdej szkoły, dla których są ufundowane okolicznościowe statuetek — większej i mniejszej.

W tym roku spotkały w sali widowiskowej MCK spotkały się cztery szkoły — Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Tadeusza Bairda, po raz pierwszy Szkoła Muzyczna I st. w Zespole Szkół nr 5 w Rypinie oraz gospodarze — Szkoła Muzyczna I st. w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście.
— Każda ze szkół przygotowała różnorodny program prezentujący dorobek placówki. Były występy solistów, zespołów instrumentalnych, wokalistów i chóru. Publiczność wsłuchiwała się w popisy pianistów, gitarzystów, flecistów, klarnecistów, trębaczy, wiolonczelistów, akordeonistów, skrzypków — opowiada Iwona Mrozińska, dyrektorka szkoły muzycznej z Nowego Miasta.

Prezentację nowomiejskiej SM rozpoczął chór szkolny „Dolce Coro”. W dalszej części wystąpili: Dawid Markuszewski z klasy trąbki Bartłomieja Żółtowskiego, Zofia Robaczewska i Jonasz Pawłowski w duecie fletowo – gitarowym, których przygotowały Martyna Sarnowski i Małgorzata Bigorajska, Patryk Domżalski z klasy saksofonu Jacka Wróblewskiego, duet akordeonowy — Szymon Lenga i Maksymilian Rudnicki z klasy Andrzeja Kupisa, duet wiolonczelowy – Katarzyna Osmańska i Aleksandra Polak z klasy Zuzanny Musik,
Kalina Grubalska z klasy fortepianu Marii Artiemiew.

W przerwie przed ogłoszeniem wyników prezentacji wystąpili uczniowie Nikodem Golder z klasy I fortepianu i Natalia Masłowska z klasy VI fortepianu Marii Artiemiew. Uczniowie Joanny Kupis- Werfel wykonali kanon z elementami ruchu.

Następnie burmistrz miasta przedstawił najlepsze według niego prezentacje z każdej szkoły. I tak ze szkoły muzycznej w Rypinie statuetki otrzymały – duet Igor Czapliński z klasy fortepianu Łukasza Szablewskiego i Joanna Jankowska z klasy trąbki Bartłomieja Żółtowskiego oraz Aleksandra Mazurowska z klasy klarnetu Sławomira Derkowskiego.
Ze szkoły muzycznej w Iławie statuetkę otrzymała Oliwia Dziedziak z klasy fortepianu Marii Artiemiew oraz Majka Klimaszewska z klasy fletu Doroty Żarczyńskiej.
Ze szkoły muzycznej w Brodnicy nagrodzeni zostali Iga Drankowska z klasy fletu Martyny Sarnowskiej i Jakub Kopciński z klasy trąbki Łukasza Ignac.

Zdobywcami statuetek szkoły muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zostali – chór „Dolce Coro” prowadzony przez Iwonę Mrozińską oraz Patryk Domżalski z klasy saksofonu Jacka Wróblewskiego.
Dyrektorom i przedstawicielom szkół zostały wręczone przez dyrektora ZSPiM — Zbigniewa Domżalskiego pamiątkowe dyplomy , kwiaty i podziękowania za udział w koncercie.
Opr ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages