środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

"Bemolki" wyśpiewały trzecie miejsce w Starej Kiszewie

2017-05-08 18:22:29 (ost. akt: 2017-05-08 18:28:13)
Chór "Bemolki" z Hanną Szymańską i księdzem Andrzejem Talińskim

Chór "Bemolki" z Hanną Szymańską i księdzem Andrzejem Talińskim

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

Chór szkolny „Bemolki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczył w Festiwalu Pieśni Papieskiej w Starej Kiszewie koło Kościerzyny.

Organizatorem festiwalu był ks. Andrzej Taliński proboszcz parafii św. Marcina w Starej Kiszewie - pochodzący z naszego miasta, Diecezjalne Radio „Głos” z Pelplina i Ogólnopolska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II.  W festiwalu udział wzięły chóry, schole i zespoły wokalne z diecezji toruńskiej, pelplińskiej i gdańskiej.

Celem festiwalu było uczczenie, kultywowanie  pamięci i popularyzacja osoby św. Jana Pawła II. Chór „Bemolki” zaprezentował na festiwalu dwie pieśni: „ Pieśń o Janie Pawle II” oraz pieśń szkolną   „Jego imię”, do której słowa napisała p. Anna Lendzion,  muzykę skomponował p. Mateusz Deredas, a do występu uczniów przygotowała p. Hanna Szymańska. Społeczność szkolna jest dumna, że spośród wielu uczestników festiwalu chór zajął III miejsce.
Chór
Po zakończeniu festiwalu chórzyści pod opieką nauczycielek Hanny  Szymańskiej i Zyty Sadowskiej oraz mamy najmłodszej chórzystki Zosi  - p. Ewy  Mączkowskiej  zwiedzili skansen w Szymbarku. Wyjazd na festiwal odbył się dzięki ludziom o wielkim sercu. To dzięki  nim uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich możliwości wokalnych i dać wyraz przywiązania do wielkiego Polaka. Organizatorki wyjazdu składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, dzięki którym wyjazd był możliwy.
SP 1
Chór

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages