Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Robocza wizyta samorządowców nowomiejskich i dyrektorów szkół oraz placówek kultury w Gurjewsku

2017-05-02 23:50:46 (ost. akt: 2017-05-03 00:14:13)
Występ uczniów jednej z wiejskich szkół dla nowomiejskiej delegacji

Występ uczniów jednej z wiejskich szkół dla nowomiejskiej delegacji

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Delegacja samorządowców oraz dyrektorów nowomiejskich placówek oświatowych gościła w partnerskim Gurjewsku w Obwodzie Kaliningradzkim. Podczas roboczej, dwudniowej wizyty tamtejsi samorządowcy i nauczyciele pokazali gościom z Nowego Miasta swoje szkoły i przedszkola.

Wizyta okazała się prawdziwie roboczą, i cały czas pobytu pochłaniały odwiedziny w placówkach szkolnych i kulturalnych. Tam z wielką życzliwością dyrektorzy i nauczyciele opowiadali o systemie pracy, a na koniec prezentowali swój dorobek artystyczny.

Jerzy Resicki, dyrektor nowomiejskiej „jedynki” nie ukrywa, że wizyta w partnerskim mieście była ze wszech miar interesująca.
Nasz pobyt w obwodzie kaliningradzkim cechowała serdeczność, gościnność i wszechobecny uśmiech to cechy Rosjan, które zapamiętam. Doświadczenie jakie wyniosłem z tej wizyty, to kwestie organizacyjne i dydaktyczno-wychowawcze funkcjonowania przedszkoli i innych placówek oświatowych — powiedział dyrektor Resicki.

Dyrektorkę nowomiejskiej szkoły muzycznej — Iwonę Mrozińską najbardziej interesowały pokrewne placówki, które funkcjonują nawet w małych szkołach i kształcą znaczną ilość uczniów.

Szkoły były w pełni doposażone. Posiadały wysokiej klasy fortepiany, pianina, sprzęt nagłaśniający, aule koncertowe. Zapewniono uczniom warunki do jak najlepszej pracy, rozumiejąc jak ważną dziedziną rozwoju emocjonalnego młodego człowieka jest muzyka. Co bardzo ważne panowała atmosfera spokoju, stabilizacji, pewności co do dalszych perspektyw — opowiada Iwona Mrozińska.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział sesji rady Gurjewska, którą poprowadził Aleksej Kuriłow, przewodniczący rady. Nowomiejska delegacja obejrzała prezentację obrazującą rejon Gurjewski, zadano sporo pytań tamtejszemu samorządowi.

Przez cały czas wizyty delegacji z Nowego Miasta towarzyszył Sergiej Podolski, mer rejonu Gurjewskiego, który wizytował już Nowe Miasto. Przeprowadził on sporo rozmów z burmistrzem Józefem Blankiem. Podkreślał chęć partnerskiej współpracy z Nowym Miastem. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nmldziałki #2236555 | 109.196.*.* 3 maj 2017 11:25

    Też bym sobie pojechała na taką wycieczkę, za pieniążki podatników

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages