środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Konkurs plastyczny i wizyta pań z UTW w przedszkolu

2017-04-24 15:19:28 (ost. akt: 2017-04-24 15:22:52)
Dzieci odbierają nagrody w konkursie

Dzieci odbierają nagrody w konkursie

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

W naszym przedszkolu organizujemy wiele działań rozwijających zainteresowania czytelnicze naszych wychowanków – każdy kontakt z książką rozwija ich ciekawość i wrażliwość, pobudza wyobraźnie.

W swych dążeniach jesteśmy wspierani przez studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które już kolejny raz odwiedziły przedszkole. Panie: Barbara Jasiak, Emilia Peterlejtner, Mirosława Piwowarczyk, Halina Wiśniewska nie tylko przeczytały dzieciom bajkę „Brzydkie kaczątko” ale zorganizowały też humorystyczny quiz Jaka to bajka? Dzieci wykazały się w nim znajomością znanych epizodów bajkowych. Spotkanie stało się też znakomitą okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Moja wymarzona książka”, który był kolejnym działaniem przewidzianym w regulaminie Ogólnopolskiego konkursu „Zaczytane przedszkole”, do którego przystąpiliśmy w tym roku szkolnym. Celem konkursu plastycznego było: rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego. Na konkurs wpłynęły 34 prace, które wykonane były w różnych technikach plastycznych: malowanie, rysowanie, kolaż, wylepianki, wycinanki. Taka różnorodność sprawiła, iż prace były niezwykle barwne, ciekawe i pomysłowe. Przysporzyły również dużego kłopotu jurorom, którzy mieli problem z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych naradach zostali wyłonieni laureaci konkursu w dwóch kategoriach: dzieci 4 letnie i dzieci 5 letnie. W każdej kategorii przyznano trzy nagrody. Nagrodzone dzieci otrzymały książki natomiast pozostali uczestnicy bajkowe kolorowanki, kredki.
Dziękujemy Paniom, które odwiedziły nasze przedszkole, dzieciom biorącym udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom. Organizatorkami spotkania były: Katarzyna Góralska, Jolanta Rucińska, Jolanta Świątkowska.

Zwycięzcy konkursu plastycznego
* dzieci 4 – letnie
I miejsce – Igor Ankowski
II miejsce – Oliwia Tarnolicka
III miejsce – Agata Bogucka

* dzieci 5 – letnie
I miejsce – Gabriela Cieszyńska
II miejsce – Ada Szczepańska
III miejsce – Maja Wiercińska

Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages