Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Działania "Prędkość" w powiecie nowomiejskim

2017-04-20 13:21:51 (ost. akt: 2017-04-20 13:23:03)

Autor zdjęcia: Archiwum

Wczoraj w całym województwie prowadzona była policyjna akcja „Prędkość”. W działaniach uczestniczyli mundurowi z nowomiejskiej drogówki. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że to właśnie przekroczenie prędkości jest od wielu już lat przyczyną większości zdarzeń drogowych.

Podczas wczorajszych działań mundurowi skontrolowali w powiecie nowomiejskim 35 pojazdów, wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym także radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Policjanci odnotowali aż 29 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących, wszyscy sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami.

Z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu wynika, że w tym roku zwiększyła się ilość wypadków i kolizji drogowych. Zdecydowaną przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Podobne działania będą kontynuowane, gdyż nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach.

opr. kpp nml

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marzena #2226750 | 31.2.*.* 20 kwi 2017 20:11

    To może brak częściej kontrolować ulice i prędkość kierowców to może w końcu nauczyli by sie nie łamać prawa ale skoro u nas policje widać tylko jak jeżdżą sobie radiowozami w te i we wte to potem na bocznych ulicach hulaj dusza piekła nie ma. Co to jest 35 skontrolowanych samochodów przez cały dzień to jest śmieszne przy obecnej ilości samochodów.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages