Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Wielkanoc w policyjnych statystykach

2017-04-18 11:19:30 (ost. akt: 2017-04-18 11:23:03)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Policjanci z ruchu drogowego nowomiejskiej komendy prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2017”. Od piątku na drogach obecnych było więcej policjantów. Efektem ich pracy było dyscyplinowanie kierowców łamiących przepisy, w tym tych przekraczających dozwoloną, bezpieczną prędkość.

Łącznie przez 4 dni nowomiejscy policjanci skontrolowali blisko 120 pojazdów. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami największy ruch na drogach panował w piątek i w poniedziałek. Policjanci przeprowadzali badanie trzeźwości kierowców oraz sprawdzali stan techniczny pojazdu. W 3 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Funkcjonariusze wystawili 74 mandatów karnych. Najwięcej wykroczeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn a także skutek poważnych wypadków drogowych. Policjanci w 45 przypadkach ukarali kierowców mandatami właśnie za tę nadmierną prędkość. Kierowcy często tłumaczyli się przedświątecznym pośpiechem. Tak było też w przypadku 23-letniego mieszkańca gminy Biskupiec, który w piątek o godz. 12:30 w terenie zabudowanym w Bielicach pędził autem 104km/h. Skutkiem przekroczenia przez niego prędkości o 54 km/h było zatrzymanie mu przez policjantów prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze zatrzymali w ten weekend jednego nietrzeźwego kierującego. W niedzielę ok. godz. na ul. Tysiąclecia w Nowym Mieście lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego polonezem mieszkańca gminy Kurzętnik. 21-latek miał w organizmie niespełna promila alkoholu.

Policjanci w ten weekend pracowali przy 4 zdarzeniach drogowych. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w świąteczną niedzielę, ok godz. 20:00 w Gwiździnach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem ascona nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna podróżował autem sam. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 
KPP Nowe Miasto
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages