Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Wiceminister Stanisław Szwed odwiedził powiat nowomiejski

2017-04-11 12:12:26 (ost. akt: 2017-04-11 13:22:09)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

We wtorek 11 kwietnia w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się III targi Pracy i Edukacji. Odwiedził je wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

Podczas imprezy odbywającej się na hali sportowej nowomiejskiego "Norwida" zgromadziło się blisko pięćdziesięciu wystawców. Stoiska miały szkoły średnie i wyższe, które zachęcały do wstąpienia w swoje szeregi. Nie zabrakło także instytucji wspierających rynek pracy oraz agend rządowych i mundurowych jak Straż Graniczna czy Narodowe Siły Rezerwowe. Najważniejszą grupę stanowiły jednak stoiska firm i zakładów z regionu. nie zabrakło największy pracodawców związanych z meblarstwem, ale też małych firm rodzinnych czy usługowych. W rozmowach z przedstawicielami zakładów można było zauważyć, że rynek mocno potrzebuje pracowników, tak na stanowiska produkcyjne, jak i kadry inżynieryjnej. Obecna na sali młodzież, ale też dorośli z zaciekawieniem dyskutowali o szczegółach różnych branż i wymaganych kwalifikacjach.

W swoim przemówienia wiceminister Stanisław Szwed zauważył najwyższe bezrobocie w województwie warmińsko-mazurskim. Ocenił jednak, że sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza i poprawę widać także w naszym, najsilniej obciążonym bezrobociem i ubóstwem województwie. Organizatorami byli Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Mieście oraz Ochotnicze Hufce Pracy z Kurzętnika i Iławy.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ratio #2221429 | 83.9.*.* 11 kwi 2017 19:10

    Ma sokoli wzrok ten wiceminister Szwed, że zauważył najwyższe bezrobocie w woj. warmińsko-mazurskim.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages