środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Wiosenny porządkowy spływ rzeką Drwęcą „ Marzanna 2017”

2017-04-05 13:46:31 (ost. akt: 2017-04-05 17:14:57)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W sobotni poranek odbył się wiosenny, porządkowy spływ kajakowy w ramach ogólnopolskiej akcji ''Sprzątam, segreguję, szanuję''

W miniony weekend odbył się spływ kajakowy w ramach akcji ''Sprzątam, segreguję, szanuję'', przy czym warto dodać, że nowomieszczanin Adam Kopiczyński udostępnił uczestnikom sprzęt kajakarski na imprezę.

Spływ kajakowy rozpoczął się przy przystani MOSiR, gdzie czekała już spora grupa wolontariuszy oraz Strażnicy Rybaccy. Uczestnicy wpisywali się na listę i dzielili na grupy. Podczas rozmów przed wyprawą okazało się, że na spływ przybyli także ludzie z dalszych okolic Iławy, Poznania, Warszawy.

Wysoki poziom Drwęcy powoduje, że bez przeszkód wypłynęli i ruszyli z nurtem rzeki, zbierając śmieci. Okazało się, że śmieci jest bardzo dużo i worki szybko się zapełniały. Strażnicy rybaccy mieli sporo pracy, odbierając pełne worki i przewożąc je na umówione miejsce na przystani w Kurzętniku. Duża ilość śmieci do sprzątnięcia spowodowało opóźnienie czasowe na dopłynięcie do przystani w Kurzętniku. Gdy dotarli wypakowali ''zbiory'' i ruszyli w stronę Nielbarka.

Odcinek od Kurzętnika do Nielbarka okazał się czystszy, śmieci dużo mniej, ale i tak kilkanaście worków się nazbierało. Po drodze można było podziwiać bociany i inne ptactwo. Dopływając na metę w Nielbarku czekało już ognisko i skromny poczęstunek. Fundatorem poczęstunku – kiełbasek na ognisko była firma EXPOM S.A. w Kurzętniku. Po uporządkowaniu sprzętu, i śmieci uczestnicy cieszyli się pozytywnym zakończeniem spływu. Przedstawiciel starostwa, Tomasz Grzywacz wręczył najaktywniejszym uczestnikom spływu upominki, każdy uczestnik otrzymał drobną pamiątkę. Komandor spływu Marek Połomski podziękował wszystkim za aktywny udział w akcji, poświęcenie swego wolnego czasu na rzecz sprzątania środowiska.

opr. Wiktoria Czajkowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages