środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Trwa strajk oświaty

2017-03-31 11:03:41 (ost. akt: 2017-03-31 11:42:10)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W całej Polsce odbędzie się strajk generalny przygotowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Związkowcy podjęli decyzję o proteście z powodu, ich zdaniem, nieprzemyślanej i zbyt pośpiesznie wprowadzanej reformy oświaty.

Bezpośrednim powodem strajku było wejście w spór zbiorowy z pracodawcami odnośnie gwarancji braku zwolnień, niepogarszania warunków pracy i obniżania wynagrodzeń. Wadliwie przygotowane podstawy programowe, brak podręczników czy niejasne stanowisko w kwestii opiniowania uchwał przez kuratorium to część zarzutów wobec minister Anny Zalewskiej. W powiecie nowomiejskim strajkuje kilka szkół: zespoły szkół w Bratianie i Jamielniku, nowomiejskie gimnazjum i Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej, szkoły podstawowe w Łąkorzu, Szwarcenowie oraz zespół w Bielicach. Decyzji o strajku nie podjęły szkoły z gmin Grodziczno i Kurzętnik.


— Na referendum nie zdecydowaliśmy o podjęciu strajku w szkole. W ramach solidarności z kolegami i koleżankami związkowcami planujemy oflagowanie budynków — mówi Marcin Lendzion z kurzetnickiego oddziału ZNP.
 Podczas strajku nauczyciele ni świadczą pracy dydaktycznej w szkołach. Dzieci, które przyjdą do szkoły biorącej udział w strajku mają zapewnioną opiekę wychowawczą. mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jjjjjj #2214024 | 89.231.*.* 31 mar 2017 15:25

  Mówi wam to coś ? W Wielkiej Brytanii mieszka 70 mln obywateli i uczy tam 410 tyś nauczycieli ! W Niemczech mieszka 80 mln obywateli i uczy tam 430 tyś nauczycieli ! W Polsce mieszka 36 mln obywateli i uczy tu 670 tys nauczycieli ! Reforma musi być dogłębna dopasowująca Polskę do europejskich standardów zatrudnienia w szkolnictwie gdzie jest dwukrotny przerost zatrudnienia !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages