Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Dwa oblicza sesji powiatowej

2017-03-31 10:09:57 (ost. akt: 2017-03-31 10:36:17)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Podczas XXXII Sesji Rady Powiatu pojawiło się kilka interesujących tematów dotyczących i Nowego Miasta, i najdalszych krańców powiatu. Nagrodzono także Super Sołtysów i Koła Gospodyń Wiejskich, które wygrały w plebiscycie "Gazety Olsztyńskiej" i "Gazety Nowomiejskiej".

W sali narad starostwa powiatowego zebrały się przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Wonny, Łąkorza, Osetna, Podlaska i Krotoszyn, które zdominowały tegoroczną edycję plebiscytu na najlepsze KGW województwa warmińsko-mazurskiego. Przybył także Jan Wiśniewski ze Słupnicy, Super Sołtys 2017 Powiatu Nowomiejskiego oraz Irena Klinicka ze Szwarcenowa, która zajęła trzecie miejsce. Starosta Andrzej Ochlak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Wiśniewskim uhonorowali działaczy społecznych pamiątkowymi pucharami.

Na właściwej części obrad pojawiło kilka interesujących wątków, które podniosły temperaturę i zmieniły atmosferę spotkania. Radny Zbigniew Ziejewski ponownie podniósł temat drogi powiatowej z Ostrowitego do Górali, który stanowi dużą uciążliwość w ruchu. Dyskutowano również o zakładzie segregacji odpadów na Górnym Kurzętniku. Wymiana zdań pomiędzy radnymi Ewą Dembek, Barbarą Grzywacz i Agnieszką Stajszak dotyczyła promocji organizacji pozarządowych w powiecie nowomiejskim i zakończyła się wycofaniem części wniosków. Obszerna relacja pojawi się w kolejnym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej".

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages