Pracowity weekend sportowców sztuk walki

2017-03-28 13:06:21(ost. akt: 2017-03-28 13:41:02)

Autor zdjęcia: MUKS Olimpia

Zespoły MUKS Olimpia z Nowego Miasta i Zamek Expom Kurzętnik w czasie ostatniego weekendu brały udział w dwóch znaczących turniejach sztuk walki.
W Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick Light, na których zameldowało się 231 zawodników z 56 klubów z całej Polski. MUKS Olimpię reprezentowało czterech zawodników: Patryk Jankowski, Albert Mederski, Cezary Pleta, Sebastian Prokop. Patryk Jankowski rozpoczął walki już wieczorem w piątek, ponieważ w jego kategorii wagowej -74kg senior było ponad 20 zawodników. Wygrał trzy walki, przegrywając w półfinale z mistrzem w swojej kategorii i zdobył brąz. Pierwszy swój start w juniorskiej kategorii wiekowej -54kg zaliczył Albert Mederski. Po bardzo dobrych walkach wywalczył brązowy krążek Mistrzostw Polski. Cezary Pleta kat. wagowa -94kg junior pokonał w finale obecnego Mistrza Świata z Irlandii Michała Adamka zdobywając drugi raz z rzędu tytuł Mistrza Polski. Wicemistrzostwo przypadło Sebastianowi Prokopowi. W walce finałowej robił co mógł, lecz sędziowie zdecydowali dać zwycięstwo zawodnikowi z Kartuz.

Zamek Expom Kurzętnik na mistrzostwa zabrał 5 zawodników: Wojciecha Wiśniewskiego, Piotra Kołakowskiego, Monikę Marchlewską i Krystiana Rzepkę oraz Wiktora Wilkanowskiego którzy debiutowali w gronie juniorów. Sportowcy do domu wrócili z 3 medalami. Wojciech Wiśniewski zdobył srebrny krążek w kat. wag. – 84 kg, Monika Marchlewska brązowy krążek w kat. wag. – 70 kg. Kolejny brązowy medal wywalczył junior Krystian Rzepka kat. wag. -74 kg. Pozostałym nie udało się wywalczyć medalu, choć było bardzo blisko. Piotr Kołakowski w kat. wag. – 84 kg w końcówce walki którą prowadził wysoko na punkty, ale nie utrzymał przewagi z dwóch poprzednich rund i minimalnie przegrał walkę 2 do 1. W przypadku Wiktora Wilkanowskiego kat. wag. – 57 kg to zawodnik Zamku gonił wynik. Mieszkaniec Kurzętnika doprowadził do remisu, ale w ostatniej akcji pojedynku to przeciwnik wyprowadził decydującą technikę która zaważyła na wyniku walki. Jak mówi trener Leszek Jobs, Wiktora można usprawiedliwić, gdyż jeszcze dzień wcześniej zmagał się ponad 39-stopniową temperaturą, która zostawiła swój ślad podczas sobotniego pojedynku.

W ten sam weekend w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Bydgoszcz Cup 2017 w taekwondo olimpijskim kat.wiekowej junior( 15-17 lat), który jest turniejem rankingowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Barw MUKS Olimpii Nowe Miasto Lubawskie bronili Filip Suliński w kat. wagowej do 55 kg, Dariusz Tryniszewski w kat. wagowej do 63 kg oraz Marta Balcerewicz w kat. wagowej do 52 kg. Niestety nikomu nie udało się zdobyć medalu.
— Mimo to jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Założony cel przed zawodami osiągnęli. Zawalczyli na swoim aktualnym poziomie, zaprezentowali się jak najlepiej potrafili , zdobyli cenne doświadczenie, które mam nadzieję wkrótce zaowocuje — mówi Piotr Gorzka.