Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Stacje „Psi Pakiet” i tacy, którym ten pomysł najwyraźniej przeszkadza...

2017-03-27 11:18:08 (ost. akt: 2017-03-27 11:40:30)
Właściciele czworonogów chętnie korzystają z nowej propozycji magistratu

Właściciele czworonogów chętnie korzystają z nowej propozycji magistratu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Każdy z nas widzi, jak wiosna wyglądają skwery i trawniki. Po zimie odkryły się śmieci – pety, kapsle od flaszek i niestety odchody naszych czworonożnych pupili. Od kilku dni na terenie Nowego Miasta pojawiły się tzw. stacje „Psi Pakiet”.

Na dworze zrobiło się cieplej i chętnie wychodzimy na spacery, ale właśnie takie widoki odbierają nam przyjemność obcowania z przyrodą wkomponowaną w miejska zabudowę.

Wielokrotnie sam gospodarz miasta, a także strażnicy miejscy apelowali do właścicieli psów o sprzątanie po czworonogach — jednak skutek był niewielki. Problem nadal istnieje i pojawiła nowa propozycja magistratu dotycząca tej kwestii.

Na terenie Nowego Miasta zamontowano stacje nazwane "Psi Pakiet" z dystrybutorami worków na odchody. Właściciele psów korzystają z nowej propozycji władz miasta, ale znaleźli się tacy, którym najwyraźniej pomysł ten się nie podoba.

Tuż przy małym mostku, gdzie z powodzeniem funkcjonuje taka stacja, ktoś wyjmuje woreczki i rozrzuca po okolicy — przy przejściu na ul. Piastowską i na Wodnej. Najwidoczniej adwersarze miejskiej inicjatywy wolą wdepnąć w psie łajno. Może właśnie wtedy opamiętają się zanim rzucą na chodnik kolejny woreczek na psie odchody. Trzeba również przypomnieć, że w kierunku stacji „pakiet” skierowana jest kamera miejskiego monitoringu. red

Komu przeszkadzają inicjatyw pomagające utrzymać estetykę miasta?


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages