Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Powitanie wiosny w szkole "jedynce"

2017-03-25 14:48:41 (ost. akt: 2017-03-25 14:51:23)
Na powitanie wiosny było w szkole słonecznie...

Na powitanie wiosny było w szkole słonecznie...

Autor zdjęcia: Mariola Lewalska

W Pierwszym Dniu Wiosny społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim spotkała się pod hasłem „Akademia Dobrych Manier”. 

Był to element realizowanego projektu edukacyjnego „Między Nami” wynikającego z problemu priorytetowego na bieżący rok szkolny, który dotyczy niezadawalających relacji interpersonalnych wśród uczniów.

Impreza miała na celu propagowanie zasad kulturalnego zachowania się w sytuacjach dnia codziennego. Rano wszyscy uczniowie z  klas I – III, rodzice i wychowawcy  spotkali się w sali gimnastycznej. Każde dziecko wcześniej w klasie  przygotowało medal dobrego zachowania, którym ozdobiło swoje ubranie. Po powitaniu  uczestników imprezy  odczytano list, który do dzieci napisała wiosna. W oczekiwaniu na jej przyjście wszyscy brali udział w zabawach i konkurencjach sportowych. Teleturniej „Jak się zachować” nie był dla nikogo problemem, ponieważ wszyscy uczestnicy odpowiadali poprawnie na zadawane pytania.  Najwięcej radości i emocji przyniosły dzieciom zabawy sprawnościowe „Kodeks dobrego zachowania”, „Drzewko kulturalnego ucznia” i „Uśmiechnięty balonik”.  

W wiosennych  konkurencjach bardzo dzielnie pomagały mamy, których zadaniem było układanie i  naklejanie  określeń potrzebnych do utworzenia kodeksów i drzewek. Przedstawiciele z każdej klasy recytowali wiersze na temat dobrych manier na co dzień. Nie zabrakło akcentów muzycznych. Przy dźwiękach piosenki „Maszeruje wiosna” wszystkim robiło się radośnie i wiosennie. Po pierwszej części spotkania uczniowie udali się do klas na krótką przerwę. Pod kierunkiem nauczycieli wykonali słoneczka  - ilustracje graficzne do wiersza „Dobre zwyczaje”. Po przerwie przeszli  do sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali swoje prace. Przy radosnych okrzykach powitali długo oczekiwaną przez wszystkich wiosnę.  Na zakończenie dnia dzieci pod opieką   wychowawców i rodziców udały się na boisko szkolne, gdzie wzięły udział w grach zespołowych.

Natomiast uczniowie klas IV - VI  przez kilka tygodni opracowywali wybrane zagadnienia z „Wielkiej księgi savoir- vivre`u” tzn. nienaganne maniery, stylowe zachowanie,  ujmujący wygląd i wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi.  Klasy IV-VI przedstawiały  zasady grzecznościowe, scenki dramowe obrazujące kulturalne zachowanie w różnych miejscach, recytowały wiersze „ABC dobrego wychowania”. Dużo wysiłku włożyły w przygotowanie plakatu propagującego kulturalne współżycie z ludźmi. Ważne było zaprezentowanie właściwego  stroju na różne okazje, bo dbanie o wygląd zewnętrzny to  ważny element dobrego wychowania.

Rywalizowano w duchu fair play, a różnice punktowe miedzy klasami były znikome.  Na podium znalazły się:  I miejsce-  klasa V b –wychowawca Ewelina Niścigorska - Bojarska, II miejsce- VI a wychowawca Lucyna Ben Nasr i III miejsce klasa IV a wychowawca Anna Lendzion.  Nad całością czuwały panie: Irena Światkowska, Lucyna  Ben Nasr, Justyna Wiśniewska i Katarzyna Zapałowska, a  pamiątkowe zdjęcia wykonała pani Mariola Lewalska. Musimy zrozumieć, że właściwe zgodne z ogólnie przyjętymi normami zachowanie ma wpływ na nasze życie, a osoby znające i przestrzegające zasad bon ton są zawsze lubiane, cenione i szanowane.
SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages