Czwartek, 19 kwietnia 2018. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Projekt "Lekki Tornister" w szkole "jedynce"

2017-03-19 12:15:00 (ost. akt: 2017-03-19 12:18:06)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

W lutym  i marcu  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim w klasach I – III i oddziałach przedszkolnych przeprowadzone zostały zajęcia w ramach ogólnopolskiego  projektu „Lekki Tornister”.

Celem projektu było przekazanie uczniom podstawowej  wiedzy na temat profilaktyki wad postawy.  Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do zadań wykonywanych na zajęciach w szkole  i w domu. Szczególnie zadanie domowe  z ważeniem pustego i pełnego plecaka wzbudziło ogromne emocje i zainteresowanie. 

Mali uczestnicy   projektu z  zaangażowaniem wymieniali między sobą wyniki pomiaru wag wykonywanych w   kolejnych dniach tygodnia. W szkole pod kierunkiem nauczycielek sprawdzały zawartość swoich plecaków,   a następnie przystępowały  do ich ważenia.  Okazało się, że znaczna część plecaków była za ciężka, co stało się powodem dyskusji na temat tego, co jest w nich niezbędne, a co powinno zostać wypakowane.

Duże zainteresowanie wzbudziło słuchowisko: „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”. Dzieci bardzo żywo reagowały na humorystyczne fragmenty oraz przekazane  częste błędy  w pakowaniu tornistra, porównywali ze swoim spakowanym tornistrem. Doszło do porównywania  wyglądu plecaków i tornistrów, długości i szerokości szelek.

Wychowawczynie  zapoznały dzieci z  10 zasadami zdrowego kręgosłupa i przekazały  je w formie papierowej rodzicom. Na zajęciach wychowania fizycznego i podczas przerw  wszyscy aktywnie wykonywali ćwiczenia  i uczestniczyli w  zabawach  ruchowych  sprzyjających  prawidłowej postawie.

Ponadto przeprowadzono ćwiczenia w przyjmowaniu prawidłowej postawy podczas stania  i siedzenia. Na zajęciach plastycznych dzieci wybraną techniką ozdabiały i wycinały plecaki  z papieru, które umieszczono na wystawce w kąciku klasowym. Uczniowie chętnie też pracowali z kartą zadań, która wypełniona była ciekawymi  rozrywkami umysłowymi.  Szczególną uwagę przyciągała kolorowa szata graficzna, która   w zdecydowany sposób wpłynęła na atrakcyjność zadań. Dzięki realizacji projektu uczniowie wiedzą, jak prawidłowo spakować i nosić tornister  i dlaczego wkładanie do niego zbędnych rzeczy może być szkodliwe dla ich kręgosłupa.
SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages