Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

"Wiosenne wierszowanie" w szkole przy ul. Jagiellońskiej

2017-03-18 15:45:35 (ost. akt: 2017-03-18 15:47:51)
Po recytatorskich zmaganiach była pamiątkowa fotografia

Po recytatorskich zmaganiach była pamiątkowa fotografia

Autor zdjęcia: Ewelina Niścigorska - Bojarska

16 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs recytatorski pod nazwą "Wiosenne wierszowanie".

Uczniowie klas IV-VI, którzy kochają poezję mają możliwość zaprezentować swoje umiejętności krasomówcze. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 20 uczniów. W tym roku młodzi krasomówcy recytowali te wiersze, które im "w duszy grają", tzn. tematyka i autor tekstu był kwestią indywidualnego doboru uczestników.

Jury w skład którego weszły polonistki z naszej szkoły - panie Anna Lendzion i Ewelina Niścigorska-Bojarska miały ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, albowiem prezentowany przez uczniów poziom recytacji i doboru tekstu stał na bardzo wysokim poziomie. W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców.

Bezkonkurencyjna okazała się Amelia Józefowicz z klasy IVa, która recytowała wiersz Marii Konopnickiej „Sposób na laleczkę” i zajęła I miejsce. Reprezentant klasy Vb, Damian Dembiński, zajął II miejsce. Zachwycił jury swoją interpretacją „Wędrówki” Danuty Wawiłow. Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy Va Zuzanna Zielińska, która zaprezentowała wiersz „Gdzie jest wiosna” Danuty Gellnerowej. Wyróżniono Sandrę Liszewską z klasy VIc, Oliwię Florenc, reprezentantkę klasy Vb oraz Oliwię Wiśniewską z klasy Va.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody niespodzianki oraz dyplomy. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, za co słowa uznania należą się paniom polonistkom, które wspierały reprezentantów klas w przygotowaniach do rywalizacji.
Ewelina Niścigorska-Bojarska SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages