Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Uczniowie SP2 w schronisku dla zwierząt w Iławie

2017-03-13 16:02:15 (ost. akt: 2017-03-13 16:03:51)
Uczniowie z opiekunami w schronisku w Iławie

Uczniowie z opiekunami w schronisku w Iławie

Autor zdjęcia: SP 2

3 marca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami: Karoliną Żywicką i Aliną Bączek udali się do schroniska dla zwierząt w Iławie.

Jest ono prowadzone przez OTOZ Animals, które zajmuje się jeszcze siedmioma schroniskami dla bezdomnych zwierząt oraz ma pod swoją opieką ośrodek dla zwierząt gospodarskich odebranych podczas interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami.

Uczniowie podczas szkolnej akcji „Daj złociaka na zwierzaka” zbierali karmę oraz pieniądze na jej zakup. Na miejscu pomagali rozpakować karmę z samochodu. Następnie dzieci obejrzały schronisko, poznały pieska, który wkrótce odwiedzi przedszkolaków w naszej szkole.

Warto wspomnieć, że placówka w Iławie prowadzi również wirtualną adopcję zwierząt. Wpłacając na konto kwotę 30 złotych można zostać wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka na jeden miesiąc, adopcję można przedłużać dokonując tej samej wpłaty w kolejnych miesiącach. Wirtualna adopcja oznacza darowiznę na rzecz schroniska, a pieniądze z wpłat są przeznaczane na ogólne potrzeby związane z utrzymaniem psów oraz zakup nowych boksów, bud, leków, obroży, smyczy, misek itp.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages