Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Jeszcze o karnawałowym balu w przedszkolu

2017-03-05 11:45:19 (ost. akt: 2017-03-05 11:55:05)
Rodzice pomogli dzieciom przygotować bajeczne stroje

Rodzice pomogli dzieciom przygotować bajeczne stroje

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Koniec karnawału stał się okazją do zorganizowania w Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim wspaniałego balu, który zgromadził chętnych do udziału w ciekawej, niekonwencjonalnej imprezie.

Została ona przygotowana w ramach Ogólnopolskiego konkursu „Zaczytane przedszkole”, którego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym.

Bal pod nazwą „Spotkanie z bajką” odbył się 27 lutego 2017 roku w holu Przedszkola Miejskiego, gdzie o godzinie 16.00 stawiły się bajkowe postacie niecierpliwie oczekujące znakomitej zabawy. Przywitały je czarownice, w które na ten niezwykły czas przemieniły się panie nauczycielki.

Rozpoczęto od wspólnego zdjęcia na tle baśniowej dekoracji, a następnie wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w swoich strojach przechodząc kolejno po czerwonym dywanie, jak przystało na wyjątkowych gości niecodziennej imprezy. Barwnemu pokazowi przyglądał się pan Jerzy Resicki – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz pani Anna Goszka - Wicedyrektor Przedszkola Miejskiego, którzy następnie przeczytali dzieciom bajkę pt. „Kot w butach”.

Taneczne pląsy przeplatane były konkursami i zabawami przy muzyce, które prowadziła pani Aneta Rogowska z Biblioteki Miejskiej oraz panie: Aneta Bielaszka i Lucyna Lewon z Biblioteki Pedagogicznej. Mnóstwa radości dostarczyły zabawy z podawaniem piłki podczas tańca, przyczepianiem kolegom klamerek, rzucaniem czaru poprzez dotknięcie czarodziejską różdżką czy dobieraniem się w określone grupy podczas zabawy z balonami.

Wszystkie dzieci znakomicie poradziły sobie z dopasowaniem obrazka do właściwej bajki oraz z innymi zadaniami, które czekały na nie na kolejnych stacjach przejazdu pociągiem po Baśniowej Krainie. Nie lada wyzwaniem okazało się jedzenie piernika zawieszonego na sznurku, złowienie rybki pływającej w misce z wodą czy rozdzielenie ziaren grochu od fasoli.
Dwugodzinny czas wesołej zabawy minął bardzo szybko i zakończył się wspólnym odtańczeniem lambady. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom odpowiednich kostiumów, dziękujemy paniom z obu bibliotek za poświęcony czas i uatrakcyjnienie naszej imprezy oraz panu dyrektorowi i pani wicedyrektor za osobiste zaangażowanie.

Organizatorki imprezy: Agnieszka Gehrke, Bożena Piechota, Jolanta Rucińska, Jolanta Świątkowska, Anna Zaciera.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanieZorganizowanie wspólnie z biblioteką innowacyjnej imprezy przedszkolnej (angażującej lokalną społeczność), której celem będzie rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych, zdjęć, filmików przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages