środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wymyśl pamiątkę, daj ekoinspirację - marszałek rozpoczął konkursy

2017-02-22 10:02:18 (ost. akt: 2017-02-22 10:15:45)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczął dwa konkursy dla mieszkańców regionu. Można wykazać się pomysłowości i wiedzą o kulturze regionalnej, a także wyróżnić znajomego ekologa.

Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego zaprasza do udziału w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”, czyli konkurs organizowany już po raz dziesiąty. Jego celem jest pozyskanie pamiątki turystycznej służącej promocji regionu oraz wzbudzanie wśród twórców chęci poszukiwania regionalnych wyróżników, czerpania inspiracji z kultury ludowej oraz historii Warmii i Mazur. Ważne jest też spowodowanie wzrostu aktywności w zakresie twórczości artystycznej, opartej o unikalne cechy regionu.

Praca powinna nawiązywać do charakterystyki regionu, a także dziedzictwa kulturowego. Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody w wysokości: 5.000 zł, 3.000 zł i 2.000 zł.Ostateczny termin składania prac upływa dnia 30 czerwca 2017 roku. Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową znajdują się na stronie www.warmia.mazury.pl w zakładce: Turystyka i Promocja. Pomimo, że powiat nowomiejski nie leży ani na Warmii, a tym bardziej Mazurach, lecz na ziemi lubawskiej, może warto przemycić do konkursu takie lokalne cechy jak barwne kapliczki przydrożne, postacie bogatych gburów czy unikalną gwarę lubawską? Zachęcamy do próby.

Drugi konkurs, czyli"O Nagrodę Marszałka im. Prof. Janiny Wengris" to czwarta edycja konkursu, mającego na celu wspieranie postaw proekologicznych oraz propagowanie działań rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia zagrożenia środowiska naturalnego oraz jego ochrony. Skierowana jest do osób lub zespołów, których działalność jest ściśle związana z kształtowaniem postaw ekologicznych na obszarze województwa Warmińsko – Mazurskiego, jak również osób fizycznych.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 31 marca 2017 roku do Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 7, 10-447 Olsztyn). Regulamin oraz formularz zgłoszenia kandydata dostępny na stronie..

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages