Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nieletni bez uprawnień i nietrzeźwi kierujący

2017-01-18 18:23:55 (ost. akt: 2017-01-18 18:33:05)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci wyeliminowali z ruchu nieletniego, który kierował motocyklem bez wymaganych uprawnień. Zatrzymali też kilku kierowców, którzy prowadzili pojazdy na "podwójnym gazie".

* Nieletni bez uprawnień kierował motocyklem, przekraczając prędkość

Policjanci wyeliminowali z ruchu nieletniego, który kierował motocyklem bez wymaganych uprawnień. 16-latek został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Sienkiewicza w Kurzętniku po tym, jak przekroczył prędkość o 22 km/h. O całym zdarzeniu policjanci powiadomili jego opiekuna, który za dopuszczenie do prowadzenia jego pojazdu po drodze publicznej przez osobę nie mającą do tego uprawnień został ukarany mandatem karnym. Sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd.

Ok. godz. 15:10 na ulicy Sienkiewicza w Kurzętniku policjanci dokonali pomiaru prędkości kierującemu motocyklem marki Aprilia, który jechał z prędkością 77km/h w terenie, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50km/h. W trakcie kontroli okazało się, że motocyklem kierował 16- letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie, który nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem.
Policjanci o całym zdarzeniu powiadomili ojca nieletniego. Mężczyzna ten został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym za dopuszczenie do prowadzenia jego motocykla po drodze publicznej przez osobę niemającą do tego uprawnień.
Sprawą nieletniego zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 *Nietrzeźwi na naszych drogach
Policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Ostatnio funkcjonariusze wyeliminowali z drogi troje kierujących, którzy zdecydowali się jechać na tzw. "podwójnym gazie"
— W Grodzicznie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem toledo. Badanie trzeźwości 44-letniego mieszkańca tej gminy, który siedział za kierownicą auta wykazało, że ma on w organizmie blisko promil alkoholu.
— W Gwiździnach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującą oplem corsa. 37-letnia mieszkanka gminy Nowe Miasto Lubawskie także miała w organizmie blisko promil alkoholu.
— W Mroczenku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego volkswagenem golfem. 26-letni mieszkaniec Lubawy miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.
 
W najbliższym czasie cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet do 15 lat.

KPP Nowe Miasto
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages