środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Gala Sportu Samochodowego Automobilklubu Nowomiejskiego

2017-01-18 11:10:12 (ost. akt: 2017-01-18 11:21:39)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Miejskim Centrum Kultury podsumowano sezon sportów motorowych '2016 Automobilklubu Nowomiejskiego. Sprawozdanie, którego obszerną część przedstawiamy, odczytał Daniel Wyrzykowski, prezes AN, nagrodzono także najlepszych sportowców motorowych i ludzi wspierających działalność automobilklubu.

— W roku 2016 Automobilklub Nowomiejski zgodnie z kalendarzem zgłoszonym w okręgu Polskiego związku Motorowego zrealizował 10 imprez samochodowych.
Sezon ze względu na trudne warunki pogodowe, które uniemożliwiły wjazd na autodrom tym razem wystartował 10 stycznia po nazwą puchar zimy na terenie firm Dann-Trans i Iw-Mar oraz na targowisku miejskim. W dniu 28 lutego kolejna Konkursowa Jazda Samochodowa to również próby sportowe na terenie wymienionych wcześniej firm i targowiska miejskiego.

Natomiast w dniu 5 marca otworzyliśmy zmagania na Autodromie o Puchar Automobilklubu Nowomiejskiego, jednocześnie w marcu rozpoczęliśmy przygotowania do organizacji kolejnych wyścigów i rajdów samochodowych.
W sezonie 2016 zaplanowaliśmy trzy duże zadania organizacyjne.
Pierwsze to kolejna edycja wyścigu górskiego, który na stałe wszedł do kalendarza rajdowego i od lat cieszy się nie zmiennym zainteresowaniem wśród zawodników co widać po liście zgłoszeń jak również kibiców. Po kilkunastu latach powrócił podjazd wyścigowy od strony Nowego Dworu Bratiańskiego przez co uatrakcyjnił widowisko dla zawodników i kibiców przybyłych licznie na Wyścig Górski pod Nawrę.

Na początku czerwca wystartował 19 już Rajd Nowomiejski-Nowomiejskie Szutry. Prolog na Autodromie Nowomiejskim otworzył zmagania zawodników. W niedzielę zawodnicy wyruszyli na szutrowe odcinku specjalne na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Po przez wysoki poziom organizacji Naszych rajdów zostaliśmy zaproszeni do włączenie naszych rajdów w cykl okręgowy i w porozumieniu z AK Morskim z Gdańska dołączyliśmy do cyklu pod nazwą Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Pomorza i z AK Warmińskim z Olsztyna do cyklu pod nazwą Rajdowy Samochodowy Puchar Warmii i Mazur.

Jednym z wielu pomysłów zarządu było zorganizowanie I rajdu Ziemi Nowomiejskiej z prologiem w centrum miasta i w ubiegłym roku po wielu żmudnych i kosztownych przygotowaniach w końcu udało się zorganizować rajd i widowiskowy Prolog na Rynku Nowomiejskim, który zebrał same pozytywne opinie wśród zawodników i kibiców z naszego miasta.
Rajd Ziemi Nowomiejskiej to pierwsze rajdowe asfaltowe zmagania w naszym okręgu. Jak można było zobaczyć na Nasze rajdy przyjeżdżają nie tylko amatorzy ale profesjonalne teamy wyposażone w serwisy rajdowe. Podczas rajdu łącznie z zawodnikami odwiedza Nas ok 200 gości z całego kraju.

Rajdy samochodowe to bardzo widowiskowy sport jednocześnie trudny i kosztowny organizacyjnie. Warto wspomnieć, że oprócz uzyskania wielu zgód, uzgodnień, pozwoleń w dniu rajdu pracuje nad organizacją i bezpieczeństwem ok. 150osób służb organizatora, porządkowych i zabezpieczających.
12 czerwca udało się zorganizować na naszym autodromie Wrak Race, który był jedną z największych i najbardziej widowiskowych zmagań samochodowych wraków. Towarzyszące równolegle atrakcje dla dzieci i dorosłych przyciągnęły tłumy kibiców i uczestników. Listopad to już V Memoriał Krzysztofa Prusakowskiego
Sezon zakończyliśmy Mikołajkowym Rally Sprintem na Autodromie Nowomiejskim.

W sezonie 2016 zawodnicy AK Nowomiejskiego zajmowali czołowe lokaty w wyścigach i rajdach samochodowych na terenie całego kraju.W związku z dużym doświadczeniem sędziowie z AN są zapraszani do pomocy przy organizacji rajdów i wyścigów min. Rajdu Warmińskiego, Rajdu Kaszub, Rajdu Polski a także innych rajdów na terenie kraju.
Nasi sędziowie pełniąc najwyższe funkcje podczas imprez rajdowych w całym kraju.
Przy nie łatwym zadaniu i odpowiedzialności jaką jest organizacja rajdu samochodowego Automobilklub jest prężną ekipą, która zrzesza w swoich szeregach ponad 100 członków.
Członkami AN są nie tylko osoby z naszego miasta ale z innych miast min.in. Olsztyna, Iławy, Brodnicy, Suwałk, Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy.

Daniel Wyrzykowski, ul

PUCHAR AUTOMOBILKLUBU NOWOMIEJSKIEGO '2016
* Klasa K-1
1. Wojciech Graszek, 2 Paweł Graszek, 3. Mikołaj Graszek — wszyscy (Automobilklub Nowomiejski)
* Klasa K-2
1. Karol Kaczyński (Lubawski Klub Rajdowy), 2. Radosław Oryszczak (Eltronik RT) 3. Kamil Maciołek (LKR)
* Klasa K-3
1. Rafał Dworak, 2. Radosław Hoppe, 3. Mariusz Ząbkiewicz wszyscy (AN)
* Klasa K-4
1. Michał Kozłowski (AN), 2. Tomasz Laskowski (Automobilklub Toruński), 3. Radosław Kozłowski (AN)
* Klasa K-5
1. Marek Kwiatkowski (AN), 2. Kamil Piaścik (Automobilklub Suwałki), 3. Łukasz Markiewicz (Olsztyński Klub Rajdowy)
* Klasyfikacja Generalna
1. Marek Kwiatkowski (AN), 2. Łukasz Markiewicz (Olsztyński Klub Rajdowy), 3. Kamil Piaścik (Automobilklub Suwałki)
* Klasa Gość
1. Łukasz Grzywna (OKR), 2. Łukasz Osmański (AN), 3. Michał Małkiewicz Michał (OKR)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fanatyk #2162715 | 77.87.*.* 18 sty 2017 22:01

    Poprawka :Kamil Piaścik (Automobilklub Nowomiejski)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages