środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Charytatywna działalność uczniów SP 1

2017-01-03 16:17:44 (ost. akt: 2017-01-03 16:21:30)
Uczniowie odwiedzili nowomiejski szpital

Uczniowie odwiedzili nowomiejski szpital

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

Okres przedświąteczny to dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim wzmożenie działalności charytatywnej.

Członkowie Szkolnego Koła PCK i Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej pochylili się nad słabszymi od siebie i nieśli pomoc potrzebującym. Szkoła, oprócz domu, to ważne miejsce, gdzie kształtuje się osobowość młodego człowieka i buduje hierarchię wartości. Pokazuje, że każdy przyjazny gest, nawet najdrobniejszy, może zmienić świat na lepszy. Wzorem Jana Pawła II dzieci chętnie zaangażowały się w bezinteresowną, dobroczynną pomoc. Z okazji Dni Młodzieży PCK zorganizowali charytatywną dyskotekę - zebrali środki pieniężne, za które kupili upominki świąteczne. Poza tym zachęciły społeczność uczniowską do podzielenia się różnego rodzaju słodkościami i owocami.  Następnie zabrały upominki i udały się z wizytą do szpitala na oddział dziecięcy oraz do Domu Dziecka w Pacółtowie. Radości było dużo, ale  największe doświadczenie to szczęście wynikające z bezinteresownego dzielenia się sobą, swoim czasem, talentem, uwagą z innymi dziećmi. Uczestnicy wyjść zauważyli, ze każdy przyjazny gest jest potrzebny i ma niewątpliwy wpływ na lepszy świat wokół nas. Tuż przed świętami 20 uczniów otrzymało paczki przedświąteczne przygotowane przez Rejonowy Zarząd PCK w Nowym Mieście Lubawskim. Nad przebiegiem akcji czuwały panie: Irena Światkowska, Magdalena Lemanowska i Zyta Sadowska.

SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages