Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Przedstawienie bożonarodzeniowe w ZSPiM

2016-12-26 11:50:48 (ost. akt: 2016-12-26 11:52:46)
Podczas świątecznego apelu w szkole

Podczas świątecznego apelu w szkole

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

21 dzień grudnia w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim był dniem szczególnym, uroczystym i wyjątkowym.

Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka wraz z wychowawcami spotkali się na wigiliach klasowych. Był opłatek, życzenia świąteczno-noworoczne, wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Następnie społeczność uczniowska zebrała się w hali sportowej Zespołu Szkół, aby wspólnie przeżyć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroczysty apel poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska. Na wigilijne przedstawienie „Boże Narodzenie w krainie baśni” przybyli goście: Kierownik Oświaty Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, Proboszcz Parafii św. Tomasza Apostoła Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, radni miejscy - panowie Andrzej Nadolski i Adam Kłosowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej pani Agnieszka Meler oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Muzycznej pani Iwona Zielińska.

W spektaklu bożonarodzeniowym wystąpiły dzieci z grupy 05 „Dinusie”. W chór anielski wcielili się uczniowie klasy III a. Zespół wokalny „Fart” w składzie: Marika Masłowska, Antoni Suchocki, Patryk Domżalski z klasy III a, Aleksandra Jaroszewska, Julian Bucha, Kornel Zbikowski z klasy III c oraz Aleksandra Lendzion z klasy II d zaśpiewał wiele kolęd i piosenek świątecznych. Piosenkę świąteczną zaprezentowała również uczennica klasy V a Amelia Kasprzycka. Z mini koncertem wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej. Dawid Markuszewski zagrał na trąbce utwór „Jingle Bells”, a duet fortepianowy: Eliza Nowakowska i Patrycja Chmielewska zaprezentował kolędę „Cóż to za dziecię”. Amelia Kasprzycka wykonała „Cichą noc” na flet. Z kolei Patryk Domżalski zagrał na saksofonie dwa utwory: „Oj, maluśki” i „Mędrcy świata”. Uczniom akompaniował pan Mateusz Raczyński. Przedstawienie, dekoracje i oprawę muzyczną przygotowały panie: Maria Grugiel, Magdalena Domżalska, Izabela Kamińska i Sylwia Cieszyńska.

Po przedstawieniu głos zabrali goście: pani Dorota Osińska, Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, pani Agnieszka Meler. Goście otrzymali od przedstawicieli społeczności uczniowskiej życzenia świąteczno-noworoczne oraz stroiki. Życzenia i podziękowania od Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pana Zbigniewa Domżalskiego zakończyły spotkanie wigilijne.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages