Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

"Cała Polska czyta dzieciom" - akcja w Przedszkolu Miejskim i udział w bożonarodzeniowym jarmarku

2016-12-25 11:22:13 (ost. akt: 2016-12-25 11:37:25)
Podczas zajęć czytelniczych w przedszkolu

Podczas zajęć czytelniczych w przedszkolu

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

Udział Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przedszkole miało też swoje stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej nie tylko rodziców ale także ciocie, babcie oraz osoby znane w środowisku lokalnym.

W grudniu pani Lucyna Lewon w grupie "Wiewiórki" oraz w grupie VII „Kotki” mama Sebastiana z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji przeprowadziły ciekawe i inspirujące zajęcia z wykorzystaniem książek, które proponują dzieciom niekonwencjonalny sposób poznawania świata. Pięciolatki miały możliwość poznania nietypowych, czarodziejskich książek m. inn. Hervé Tullet : „Naciśnij mnie”; „Książka z dziurą”, „Kolory”.

Także w grudniu ciocia Leny także z grupy VII przygotowała wraz z uczniami nowomiejskiego gimnazjum spotkanie z książką, na którym trzy najstarsze grupy przedszkolne wysłuchały opowieść o przygotowaniach elfów do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci były tak zasłuchane, aż miło było popatrzeć. Na zakończenie wizyty wszyscy zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem” i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy i zapraszamy kolejnych chętnych na spotkania czytelnicze.

Przy okazji warto wspomnieć też o udziale Przedszkola Miejskiego w VII Jarmarku Bożonarodzeniowym w Nowym Mieście Lubawskim. Wśród licznych sprzedawców znalazło się też przedszkole stoisko z szeroką ofertą ozdób bożonarodzeniowych. Większość przedmiotów była wykonana przez rodziców oraz pracowników placówki. Za udział w tym wydarzeniu Przedszkole Miejskie otrzymało z rąk Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego i Starosty Nowomiejskiego Certyfikat.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do jarmarku, wykonując ozdoby, zakupując materiały potrzebne do ich wykonania, pomagając w przygotowaniu półproduktów wykorzystywanych przez rękodzielników, użyczając potrzebny sprzęt.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasze przedszkole mogło wzbogacić swój budżet o dodatkowe środki finansowe, które zostaną przeznaczone na potrzeby placówki.
Za zainteresowanie i liczne zaangażowanie wielkie dzięki składamy i do dalszej owocnej współpracy wszystkich Rodziców zapraszamy.

Przedszkole MiejskieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages