Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Spotkanie wigilijne w szkole "jedynce"

2016-12-24 16:53:12 (ost. akt: 2016-12-24 11:56:36)
Po występie był czas na wykonanie pamiątkowej fotografii

Po występie był czas na wykonanie pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

Zbliżają się radosne Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji 21 grudnia 2016 roku społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zgromadziła się w sali gimnastycznej, która przypominała stajenkę betlejemską.

Na spotkanie wigilijne przybyli zaproszeni goście: wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski, radni miejscy: Zbigniew Ewertowski, Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki, Andrzej Nadolski i Wojciech Kłosowski, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło oraz ks. Krzysztof Rozynkowski, który reprezentował ks. proboszcza Zbigniewa Markowskiego. Na uroczystość przyszli również nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani dyrektorzy, wicedyrektorzy, emeryci ze szkoły i przedszkola miejskiego, dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-III z wychowawcami oraz rodzice.

Na początku  dyrektor szkoły Jerzy Resicki przypomniał zebranym, że święta to przede wszystkim czas pojednania i miłości, a także złożył  życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie głos zabrali: wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło i ks. Krzysztof Rozynkowski.

Uczniowie klas: III a i III d przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, które przygotowali pod opieką pań: Marzenny Rykaczewskiej, Małgorzaty Gołębiewskiej i Elżbiety Lewandowskiej. Piękną scenografię wykonała pani Wiesława Markowska. Na treść widowiska składały się biblijne sceny szukania noclegu przez Świętą Rodzinę, rozmowy i pokłon pasterzy, odwiedziny Trzech Króli. Wątki biblijne uzupełniły treści ukazujące realia codziennego życia w dawnych czasach. Do stajenki przybyły zwierzęta domowe i sprzęty potrzebne w gospodarstwie. Przedstawienie ożywiały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci. Zaprezentowały one także swój  talent muzyczny grając na fletach i dzwonkach. Jasełka dostarczyły zebranym wielu wzruszeń i wprowadziły w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages