Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Nowomiejscy harcerze podzielili się opłatkiem

2016-12-17 13:37:08 (ost. akt: 2016-12-17 13:52:19)
Czas szybko płynął przy wspólnym śpiewie

Czas szybko płynął przy wspólnym śpiewie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Wczoraj harcerze i instruktorzy Hufca ZHP im. Bohaterów Września 1939 roku umówili się w Miejskim Centrum Kultury na przedświąteczne spotkanie. Byli też i goście.

Wieczorne spotkanie, jak przystało na mundurowych, rozpoczęło się od zbiórki i meldunku przed MCK. Potem wszyscy przenieśli się do budynku centrum kultury.

Zebranych powitał przewodnik Michał Maron, komendant Hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie. Potem, przy świetle Betlejemskiego Światła Pokoju, wspominano wydarzenia minionego roku, przy pomocy prezentacji multimedialnej. Informacje były przeplatane harcerskimi piosenkami i pląsami. Bożonarodzeniowe jasełka wystawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Radomnie.

Był czas na złożenie sobie życzeń i podzielenie się opłatkiem, który pobłogosławił ks. Mariusz Matusiak, wikariusz nowomiejskiej parafii. Delegacja harcerzy wraz z księdzem Mariuszem zaniosła też Betlejemskie Światło Pokoju do kościoła.

Ciepłe słowa do „mundurowych” wraz z życzeniami świąteczno – noworocznymi skierowali starosta Andrzej Ochak i wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski. Spotkanie tradycyjnie zakończono we wspólnym kręgu, puszczeniem braterskiej iskierki.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages