Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Radni powiatowi w Domu Dziecka

2016-12-09 10:43:59 (ost. akt: 2016-12-08 15:17:36)

Przyjęło się, że komisja zdrowia, oświaty, kultury i sportu spotyka się w rozmaitych instytucjach powiatu. Tym razem przyszedł czas na wizytę w nowomiejskim Domu Dziecka.

8 grudnia odbyło się zebranie komisji Rady Powiatu dotyczące oświaty, zdrowia, sportu i kultury. Przewodniczący komisji Jacek Rydel zaproponował spotkanie w znajdującym się w Pacółtowie Domu Dziecka. Radni zostali przywitani przedstawieniem bajki, której morał mówił o grzechu pychy i zachłanności. Wychowankowie placówki zaprezentowali wyjątkowe stroje teatralne. Radni przygotowali kilka prezentów mikołajkowych dla młodych mieszkańców Pacółtowa, w tym intrygującą grę jakkolo wykonaną przez podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Mieście. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku upiekli dla mieszkańców Domu Dziecka rogaliki drożdżowe.

Podczas właściwej części komisji dyrektor Domu Dziecka Małgorzata Wojnarowicz przedstawiła sytuację placówki. Na ten moment znajduje się tam 27 wychowanków. Najmłodszy chłopiec ma 5 lat. Mniej niż połowa podopiecznych pochodzi z powiatu nowomiejskiego, najdalsze lokalizacje to powiaty ełcki i nidzicki. Wicestarosta Katarzyna Trzaskalska przedstawiła plany związane z termoizolacją placówki oraz wymianą systemu grzewczego. Powiat ma zarezerwowane ponad 400 tysięcy złotych na ten cel i ubiega się o dofinansowanie pozostałych 85% kosztów inwestycji. W projekcie wymagana jest inwestycja w nową kotłownię, pomimo faktu, że niedaleko biegnie sieć przesyłowa gazu ziemnego. Jak zauważył Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Wiśniewski może być tak, że po kilku latach nowa kotłownia stanie się niepotrzebna z powodu wpięcia obiektu w sieć miejską. Niemniej Zarząd Powiatu będzie pracował nad pozyskaniem środków na modernizację pochodzącego z lat sześćdziesiątych budynku Domu Dziecka.

Marcin Zalewski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages