Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Laury dla licealistów w konkursach norwidowskich

2016-12-07 09:55:30 (ost. akt: 2016-12-07 10:25:12)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS im. C.K. Norwida

Tradycją w nowomiejskim liceum stał się coroczny udział uczniów w ogólnopolskim konkursie „Bliżej Norwida”, który organizowany jest w kilku kategoriach.

Dnia 18 listopada do Warszawy udały się dwie grupy, by zaprezentować autorskie interpretacje wierszy Cypriana Norwida w poezji śpiewanej. Oliwia Mowińska i Dominik Światkowski wykonali interpretację utworu „Czemu” i uzyskali I miejsce. Natomiast wyróżnienie za interpretację wiersza „Larwa” otrzymał tercet w składzie: Natalia Kaszubska, Katarzyna Różycka i Anna Witos. Dziewczęta pracowały pod okiem Pani Elżbiety Szcześniak a duet przygotowywał się pod kierunkiem Pana Tadeusza Banowskiego.

Laury zebrały również uczennice, które wykonały interpretacje plastyczne wierszy Norwida. W tej kategorii zwyciężyły: Paulina Strzyżewska, która wykonała pracę zatytułowaną „Ślad życia” do wiersza „Pielgrzym” i Karolina Szymankiewicz, autorka pracy „Tymczasem” do tekstu o tym samym tytule. Licealistki uzyskały dwa równorzędne II miejsca (I lokat nie przyznano). III nagrodę zdobyła Zuzanna Mierzyńska za interpretację plastyczną pt. „Cierpienie” do wiersza „Larwa”, a wyróżnienie przyznano Natalii Kaszubskiej za pracę „Iluzja” do „Marionetek”. Wszystkie ilustracje powstały podczas warsztatów plastycznych przeprowadzonych w szkole przez Pana Tadeusza Banowskiego.
Uczniom gratulujemy sukcesu!

Tadeusz Banowski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: tb

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages