Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Powiat nowomiejski wyróżniony za najwyższy poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie

2016-12-05 16:39:38 (ost. akt: 2016-12-05 16:52:33)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Przedstawiciele powiatu nowomiejskiego zostali wyróżnieni za osiągnięcie najlepszego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim. Podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wyróżnienia otrzymali Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim oraz Starosta nowomiejski.

W miniony piątek w Sali Konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie odbyło się posiedzenie Warmińsko- Mazurskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas tego spotkania podsumowano stan bezpieczeństwa na warmińsko-mazurskich drogach w ubiegłym roku. Jednym z ważnych punktów posiedzenia było uroczyste wręczenie wyróżnień dla przedstawicieli powiatu nowomiejskiego za osiągnięcie najlepszego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wyróżnienia otrzymali Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim insp. Jacek Drozdowski oraz Starosta nowomiejski Andrzej Ochlak.
 
 W 2015 roku na terenie naszego powiatu zanotowano jedynie 22 poważne wypadki, w których rany odniosło 27 osób, a zginęły dwie. To najniższe dane statystyczne w całym województwie.
 
Jak powiedział insp. Jacek Drozdowski:
"Na fakt, iż to właśnie nasz powiat otrzymał to wyróżnienie złożyło się kilka czynników. Po pierwsze jest to zasługa nowomiejskich policjantów, ich codziennej, ciężkiej i rzetelnej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie bez znaczenia jest także prowadzona od lat praca profilaktyczna i edukacyjna promująca bezpieczeństwo. Na tak dobre wyniki przełożyła się także wieloletnia współpraca z samorządem powiatu i z poszczególnymi samorządami wszystkich gmin. To także ich wkład w bezpieczeństwo na drodze m.in poprzez poprawę infrastruktury drogowej, budowę ciągów rowerowych i chodników."
 
Warto podkreślić, że to kolejne nasze wyróżnienie. Powiat nowomiejski otrzymał już wyróżnienie za osiągnięcie najlepszego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim za 2013 r. 
KPP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages