środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Bawili się we wspaniałej atmosferze

2016-11-28 12:27:14 (ost. akt: 2016-11-28 12:39:06)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Nowomiejskie Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Błękitna Mila”  zorganizowało zabawę andrzejkową. Była to już trzecia zabawa andrzejkowa w tym gronie, a tym razem do Brzozia Lubawskiego przybyło 80 osób.

Na imprezę zaproszone zostały dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie, dzieci z rodzin zastępczych, dzieci i rodziców należących do Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej Troski w Nowym Mieście Lubawskim oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowego Miasta Lubawskiego. 

Zabawa odbyła się w Domu Weselnym w Brzoziu Lubawskim, dzięki uprzejmości właścicieli — państwa Danuty i Damira Polak, którzy nieodpłatnie udostępnili cały obiekt. Dzięki temu tuż przed balem członkowie stowarzyszenia oraz dwie młode wolontariuszki  Adrianna Mederska i Anna Pniewska z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, mogły w doskonale wyposażonej kuchni przygotować poczęstunek dla osiemdziesięciu uczestników spotkania.

Na początku imprezy Zbigniew Kremski, prezes stowarzyszenia „Błękitna Mila”  wyraził w imieniu dzieci wdzięczność wszystkim tym, którzy w ostatnim roku wsparli działania stowarzyszenia.  W podziękowaniu dla szczególnie zaangażowanych  wręczył ręcznie malowane i dekorowane drewniane aniołki oraz podziękowania. Otrzymali je pan starosta Andrzej Ochlak, Stowarzyszenie Dzieci Specjalnej Troski i Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowego Miasta Lubawskiego,  państwo Lila i Andrzej Andrzejewscy, Danuta i Damir Polak, pan Wojciech Wegner oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Iławy.  Przedstawiciele TPD z Iławy (Bożena Michalska-Suchocka, Agnieszka Karulska, Małgosia Foj i Natalia Dymowska) mieli okazję spotkać się z dziećmi, które dzięki m.in. ich wsparciu mogły wypocząć w minione wakacje nad Bałtykiem. Jak sami podsumowali, zostali bardzo miło przyjęci  i bawili się we wspaniałej atmosferze. 

Nie byłoby jednak chyba aż tyle radości gdyby nie mistrzowski wodzirej w rolę którego, wcielił się nie po raz pierwszy wychowawca z domu dziecka pan Rafał Golder.  Do tańca i zabaw przygrywał nieodpłatnie pan Adam Twardy. Jedną z wielu atrakcji była możliwość zrobienia śmiesznych zdjęć w bardzo oryginalnych przebraniach, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. 
Oczywiście nie zabrakło wielu konkursów z nagrodami dla wszystkich  uczestników zabawy. Na zakończenie wszystkie dzieci i młodzież otrzymała paczki z przyborami szkolnymi i cukierkami.
Stowarzyszenie „Błękitna Mila”


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages