Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

„Marycha” aresztowana i nie pójdzie na rynek

2016-11-24 16:03:23 (ost. akt: 2016-11-24 23:34:36)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci wydziałów kryminalnych komendy w Nowym Mieście Lubawskim oraz KWP w Olsztynie, przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Granicznej, zlikwidowali plantację konopi indyjskich w powiecie nowomiejskim. Zatrzymano w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku 23-26 lat. Wszyscy są tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Nowomiejscy policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP i kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Granicznej, weszli na teren jednego z gospodarstw na terenie powiatu nowomiejskiego. Potwierdzili tym samym uzyskane wcześniej przez policjantów informacje, o umiejscowionej w tym miejscu plantacji nielegalnych roślin. Uprawa znajdowała się w jednym z domów jednorodzinnych, który był specjalnie przystosowany i zaadaptowany wyłącznie do uprawy roślin.

Wewnątrz budynku funkcjonariusze odkryli ponad 60 sztuk konopii indyjskich w różnych fazach wzrostu. W trakcie przeprowadzonego skrupulatnego przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt i urządzenia służące do wentylacji pomieszczeń oraz nawadniania i naświetlania uprawy. Zabezpieczone zostały m.in. takie urządzenia jak: agregat prądotwórczy, wentylatory, pompy wody, specjalistyczne oświetlenie i system nawadniający, a także nawozy i środki chemiczne do gleby.

W tej sprawie policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Olsztyna w wieku od 23 do 26 lat, którzy na przemian zajmowali się uprawą i pielęgnacją roślin. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty prowadzenia uprawy mogącej dostarczyć znaczne ilości ziela konopi innych niż włókniste. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi teraz kara do 8 lat więzienia. Policjanci pod nadzorem prokuratury w prowadzonym postępowaniu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Według mat. policji

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. do redakcji #2120038 | 94.254.*.* 24 lis 2016 19:54

    tytul artykulu chyba powinno byc "nie pójdzie " na rynek

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages