Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Podwójny jubileusz poradni i biblioteki

2016-11-20 16:07:48 (ost. akt: 2016-11-20 16:12:59)
Podziękowania otrzymali także pracownicy Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji

Podziękowania otrzymali także pracownicy Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Miejskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość jubileuszowa 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i 65-lecia Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Przedstawiona została obszerna monografia obu instytucji i posypał się grad życzeń i gratulacji na ręce kontynuatorów tradycji placówek.

Obecnie obie placówki funkcjonują jako Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście. Jest to jednostka organizacyjna Powiatu Nowomiejskiego.

Nadmienić warto, że korzystanie z pomocy udzielanej przez poradnię jest dobrowolne i nieodpłatne, a klientami instytucji są uczniowie, ich rodzice i nauczyciele przedszkoli szkół i placówek mających siedzibę na terenie działania poradni oraz dzieci nieuczęszczające do szkoły lub przedszkola, a także ich rodzice zamieszkali w rejonie działania poradni.

Z zaproszenia na uroczystość rocznicową w MCK skorzystało wielu gości — głównie z placówek oświatowych, samorządów i instytucji działających w powiecie nowomiejskim. Na jubileuszu pojawili się również goście zaprzyjaźnieni i współpracujący z poradnią spoza terenu nowomiejskiego.

Na ręce Bożeny Maciejewskiej, dyrektorki PCRE złożono wiele życzeń i gratulacji. Także ze strony jubileuszowej placówki spora grupa gości otrzymała podziękowania za współpracę. Na koniec uroczystości wszystkich uczestników spotkania zaproszono na okazjonalny tort i poczęstunek przygotowany przez kuchnię z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages