Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Nowe auta i kombinezony motocyklowe dla policjantów

2016-11-18 18:55:33 (ost. akt: 2016-11-18 22:47:29)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Flotę samochodów Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim uzupełnił nowy nieznakowany samochód opel astra. Była to także okazja do oficjalnego przekazania radiowozu marki opel corsa, który już pewien czas służy dzielnicowym.

Kameralna uroczystość miała miejsce na placu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście. Tam uroczyście przekazano policjantom dwa radiowozy. Jeden z nich to nieoznakowany radiowóz marki opel astra. Drugi natomiast, to oznakowany „barwami policji” radiowóz opel corsa.
Zakup obu pojazdów sfinansowany został po połowie przez jednostki samorządowe powiatu nowomiejskiego oraz Komendę Główną Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście — insp. Jacek Drozdowski w swoim wystąpieniu złożył na ręce wszystkich samorządowców podziękowania za udzielone wsparcie finansowe, bez którego zakup aut byłby niemożliwy. Świadczy to nie tylko o bardzo dobrze układającej się współpracy samorządów z miejscową Policją, ale jest to przede wszystkim wyraz dbałości władz o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Już od wielu lat ta dobra współpraca policji z samorządami przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie oraz lepsze warunki pracy nowomiejskich mundurowych. Nowe samochody pozwolą policjantom na jeszcze szybszy dojazd w miejsca interwencji, co bezpośrednio ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały także nowe kombinezony dla motocyklistów z Zespołu Ruchu Drogowego. Zakup 4 skórzanych ubrań wraz z butami był możliwy dzięki zawartemu porozumieniu i przekazaniu środków pieniężnych z samorządów na Fundusz Wsparcia Policji. red

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miejscowy #2116291 | 86.21.*.* 19 lis 2016 16:53

  Ten bialy kombinezon to jest najnowszy model tylko na niedziele.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. robin hood #2116279 | 188.146.*.* 19 lis 2016 16:31

   teraz jak mają nowy nieoznakowany to zapraszamy na ulicę Wyspiańskiego tu jest ładna zatoczka mogą stanąć i upilnować tych co tu szaleją motorami bo trochę młodych energia rozpiera

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. prawosławny #2115713 | 188.146.*.* 18 lis 2016 19:36

    Dlaczego samochody święci tylko ksiądz katolicki? A gdzie pop, rabin itd?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages