Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Współpraca szkoły w Gwiździnach z Kołem Łowieckim “Szarak” 

2016-11-16 16:00:20 (ost. akt: 2016-11-16 14:20:35)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W tym  roku Koło Łowieckie „Szarak” Nowe Miasto Lubawskie obchodziło jubileusz 70- lecia swojej działalności. Z  tej okazji  Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach została zaproszona na uroczystą galę obchodów tego jubileuszu, która odbyła się 5 listopada w Brzoziu Lubawskim. 

W ramach zaproszenia Koło Łowieckie zorganizowało konkurs plastyczny „W  królestwie lasu”. Ponadto uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Emilii Dembińskiej i Anny Falkowskiej przygotowali występ artystyczny w celu uświetnienia tej uroczystości. Ważnym  momentem  było wręczenie nagród uczniom za konkurs plastyczny „W królestwie lasu”. Komisja oceniająca prace przyznała trzy nagrody:
I miejsce -  Aleksandra Preus kl. 3
II miejsce – Agnieszka Wadecka kl.5
III miejsce – Amelia Dembińska kl.3

Laureatki konkursu  otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe z gratulacjami od pana prezesa Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz pani sekretarz Ireny Światła. Prace naszych uczennic można było podziwiać na wystawie mieszczącej się przed wejściem do sali w której odbywała się uroczystość. W części oficjalnej uroczystości nasi uczniowie z klasy III  i VI zaprezentowali  przedstawienie nawiązujące do tematyki łowiectwa oraz inscenizację o lesie. Za swój występ nasi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Ciekawostką tego wieczoru była prezentacja przedstawiona przez myśliwego, który doskonale naśladował odgłosy zwierząt za pomocą specjalnych przyrządów.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym święcie myśliwych i leśników. Zaproszenie na uroczystość  traktujemy jako duże wyróżnienie dla naszej szkoły. Otrzymaliśmy podziękowanie jako jedna z trzech wyróżnionych szkół. Przyczyniła się do tego dobra współpraca z Kołem Łowieckim „Szarak” polegająca m.in. na udziale w akcjach dokarmiania zwierząt leśnych,  wyjazdach do lasu  oraz  na konkursy związane z łowiectwem. 

SP Gwiździny 

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages