Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Wycieczka Klubu Odkrywców do Rezerwatu Piekiełko

2016-11-16 12:30:48 (ost. akt: 2016-11-16 10:43:41)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Klub Odkrywców działający w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim udał się 20 października do Rezerwatu Piekiełko.

Podczas wycieczki uczniami opiekowali się panowie: Andrzej Domżalski I Zbigniew Rymer. Młodzi przyrodnicy przebyli ścieżkę ekologiczną, na której umieszczone są tablice informacyjne ze zdjęciami i opisem chronionych gatunków roślin i zwierząt. Uczniowie dokonali badania jakości wody za pomocą zestawów do badania. Woda w rezerwacie jest bardzo czysta o czym informuje także występujący na kamieniach krasnorost hildenbrandtia rivularis.

Rezerwat Piekiełko znajduje się na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego w powiecie nowomiejskim. Został on utworzony na przełomowym odcinku rzeki Wel, która mu tu charakter wartkiego górskiego potoku. Strome zbocza nad Welem porośnięte są niemal 100 – letnim lasem grądowym z dominacją graba pospolitego. Na wysokich zboczach występują liczne źródła i wysięki oraz aktywne osuwiska. Z rzeką związany jest pluszcz – niewielki ptak bytujący przeważnie w pobliżu potoków górskich. Można też zaobserwować zimorodka. Na terenie 26 hektarowego rezerwatu występuje kilkanaście gatunków roślin chronionych. W rzece Wel na terenie Piekiełka tarło odbywa pstrąg potokowy, lipień i troć wędrowna.

Mirosława Nowakowska SP2

	http://m.wm.pl/2016/11/orig/dol-347304.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages