Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Spinningowanie z „Gazetą Nowomiejską”

2016-11-08 13:19:43 (ost. akt: 2016-11-08 13:26:28)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tegoroczne Zawody Spinningowe o Puchar „Gazety Nowomiejskiej” tradycyjne rozegrano na wodzie wyrobiska w Nielbarku. Do rywalizacji przystąpiło 25 wędkarzy.

Impreza już od wczesnego ranka, kiedy wędkarze rozpoczęli spinningową rywalizację, zapowiadała się wyśmienicie, bowiem aura wróżyła dobre połowy. Niestety, na wymyślne przynęty nie skusiły się wielkie szczupaki i okonie, gdyż brania były szczerze mówiąc niewielkie.

Po kilkugodzinnym spinningowaniu i podliczeniu punktów okazało się, że najlepszym zawodnikiem XI zawodów o Puchar „Gazety Nowomiejskiej” został Wojciech Wardowski z Kurzętnika, który złowił dwa okonie. Jemu również przypadł puchar za największą rybę.

Po zakończeniu zawodów zorganizowano błyskawiczny konkurs wiedzy o „Gazecie Nowomiejskiej”. Najtrafniej na zadane pytania odpowiedzieli Wojciech Przyborowski i Marek Gehrke — obaj z Nowego Miasta.

Zawody gazety wsparli partnerzy — Starostwo Powiatowe, LGD Ziemia Lubawska z/s w Kurzętniku, Dział Promocji Urzędu Miejskiego, a pyszne kiełbaski zasponsorowała firma masarska Józefa Malinowskiego z Rybna, której sklep znajdziemy na nowomiejskim rynku.

Połów jest ważny, ale liczy się również integracja kolegów wędkarzy i obcowanie z naszą wyjątkową naturą — powiedział na zakończenie Adam Zapałowski, prezes nowomiejskiego koła PZW.

Redakcja ze swej strony dziękuje zarządowi nowomiejskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Wszystkich amatorów spinningowania zarząd nowomiejskiego koła zaprasza na ostatnie w tym roku zawody w dyscyplinie spinningowej z łodzi do Szwarcenowa dnia 20 listopada. Zbiórka zawodników o godzinie 7 na plaży wiejskiej. Udział w zawodach "Sandacz Szwarcenowa" kosztuje 25 złotych, a zapisywać się można do 18 listopada w sklepie wędkarskim przy ulicy Mickiewicza 1G.
Stanisław R. Ulatowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages