Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Współpraca z olsztyńskimi prawnikami

2016-11-04 09:09:55 (ost. akt: 2016-11-03 13:13:37)

Autor zdjęcia: nadesłane

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim rozwija współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Licealiści poznają tajniki pracy w sądownictwie.

Nowomiejska szkoła średnia sukcesywnie pogłębia współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zawiązane zostały relacje naukowe z Wydziałem Prawa i Administracji, a dokładnie z Katedrą Historii Prawa Polskiego i Filozofii Prawa. Kadra naukowa oraz jej praktykujący zawód współpracownicy prowadzą projekt “Propedeutyka prawa w liceach”, którego celem jest przybliżenie uczniom klas maturalnych zasad i najważniejszych rozwiązań poszczególnych gałęzi prawa oraz zwiększenie świadomości prawnej młodzieży.
Pomysłodawcą i kierownikiem tego przedsięwzięcia jest Prodziekan ds. Nauki WPiA prof. UWM dr hab. Przemysław Dąbrowski, natomiast szkolnym koordynatorem nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Marcin Deja.

Program realizowany jest od października do lutego, w podziale na następujące jednostki tematyczne: podstawy wstępu do prawa, podstawy prawa cywilnego, podstawy prawa karnego, podstawy prawa gospodarczego, podstawy prawa administracyjnego. Lekcje prowadzone są raz w miesiącu przez pracowników naukowo-dydaktycznych i praktyków - sędziów. Pierwsza z nich odbyła się 21 października 2016 roku a poprowadził ją sędzia sądu rejonowego Michał Lasota. Kolejne spotkanie uczniów z prawnikami odbędzie się w połowie listopada.
Współpraca z WPiA UWM jest planowana długofalowo. Po zakończeniu bloku teoretycznego, który będzie odbywał się na sali rozpraw nowomiejskiego sądu, dla zainteresowanych uczniów uniwersytet planuje organizowanie warsztatów naukowych z różnych dziedzin prawa np. kryminalistyki czy konstytucjonalizmu.

mzal
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages