Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Uwaga na cmentarnych złodziei!

2016-10-30 12:24:04 (ost. akt: 2016-10-30 12:28:09)
Złodzieje tylko czekają na chwilę nieuwagi osób odwiedzających cmentarz

Złodzieje tylko czekają na chwilę nieuwagi osób odwiedzających cmentarz

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zbliżające się Święto Zmarłych mobilizuje nas do porządkowania grobów najbliższych osób. Niestety tą chwilę może zakłócić ktoś, kto odwiedził cmentarz w innym celu. Niektórzy ten okres wykorzystują, jako okazję do kradzieży. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim apelują o czujność i rozwagę. Chwila naszej nieuwagi to okazja dla złodzieja.

Wybierając się na cmentarze zabierajmy tylko to, co będzie nam potrzebne i niezbędne. Ponadto na parkingach w samochodach osobowych nie pozostawiajmy cennych przedmiotów w polu widzenia, aby nie kusiły złodzieja do wybicia szyby i ich kradzieży.

Wykonując prace porządkowe na cmentarzu należy zwracać szczególną uwagę na swoje podręczne rzeczy tj. torebki, saszetki, telefony komórkowe, dokumenty, które są pozostawiane najczęściej na ławkach w pobliżu grobów lub na pomnikach. Pamiętajmy o tym, aby pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy trzymać w wewnętrznej kieszeni ubrania. Na pewno utrudnimy w ten sposób złodziejowi ewentualną próbę kradzieży.

W dniach od 28 do 31 października oraz 1 listopada obserwować będziemy wzmożony ruch pojazdów i pieszych na drogach. W dniu 1 i 2 listopada na drogach w pobliżu cmentarzy ruchem kierować będą policjanci. Prosimy zarówno pieszych jak i kierowców do podporządkowania się poleceniom wydawanym przez policjantów kierujących ruchem.

Przypominamy, że w Nowym Mieście Lubawskim wyznaczone są parkingi:
• Parking przy ul. Mickiewicza,
• Parking ul. Grunwaldzka przy byłym ZOZ,
• Targowisko miejskie,
• Parkingi ul. Rynek,
• Zaplecze Zespołu Szkół (na wys. szpitala)
• Parking TESCO

- w okresie od godz. 16:00 w dniu 28 października do godz. 6:00  w dniu 2 listopada parking przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim zostanie udostępniony osobom odwiedzającym cmentarz.

Policjanci przypominają, że kierujący muszą zwracać uwagę na stan i widoczność drogi, warunki atmosferyczne oraz natężenie ruchu. Kierowca ma również obowiązek utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy oraz o przestrzeganiu przepisów dotyczących przewożenia dzieci. Piesi zobowiązani są do korzystania z chodników i przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych.

Apelujemy, również o używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów poruszających się po drogach w okresie po zmroku.
KPP Nowe Miasto
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages