Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Nowe Miasto wyróżnione za inwestycje i w plebiscycie "TAK czy NIE dla władzy"

2016-10-29 17:37:40 (ost. akt: 2016-10-29 17:50:56)
Józef Blank. burmistrz Nowego Miasta w środku ze statuetką i Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, nowomieszczanin z urodzenia

Józef Blank. burmistrz Nowego Miasta w środku ze statuetką i Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, nowomieszczanin z urodzenia

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbyła się uroczysta gala na której poznaliśmy zwycięzców dwóch akcji: "Inwestycja Roku 2015" oraz "TAK czy NIE dla władzy". Aż trzy prestiżowe wyróżnienia trafiły do Nowego Miasta Lubawskiego.

W plebiscycie „Inwestycja Roku 2015” mieszkańcy regionu mieli szansę docenić najciekawsze i najbardziej imponujące inwestycje powstałe w 2015 roku. Podczas uroczystej gali w olsztyńskiej filharmonii do rąk najlepszych trafiły statuetki w pięciu kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu, inwestycja przyjazna środowisku, wykorzystanie środków unijnych, inwestycja w rozwój edukacji i kultury, inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom. Dodatkowo spośród zgłoszonych kandydatów kapituła wybierała przedsiębiorstwo/przedsiębiorcę Inwestycji Roku 2015.

Zwycięzcą w kategorii "Wykorzystanie środków unijnych" została Stacja redukcyjno-pomiarowa wysokiego ciśnienia gazu w Kaczym Bagnie. Nagrodę odebrał Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.
Kolejne wyróżnienie, które dotyczyło Nowego Miasta, to II miejsce w kategorii "Inwestycje przyjazne rodzinie i mieszkańcom". Nagroda przyznana została za gruntowną przebudowa ulic w Nowym Mieście Lubawskim — Lipową, Sienkiewicza, Broniewskiego, Kamionki, Działyńskich i Wyspiańskiego.


Warto dodać, że do miana tych najważniejszych czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” nominowali 92 inwestycje, na które oddali prawie 10 000 głosów.

Przez ostatnie tygodnie czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej ”i „Dziennika Elbląskiego" głosowali na najlepszych samorządowców regionu. Plebiscyt „TAK czy NIE dla władzy” wzbudził wielkie zainteresowanie. Czytelnicy mieli okazję ocenić samorządowców. Faworytów przedstawialiśmy na łamach gazet. Do rąk laureatów teraz trafiły statuetki. Przyznano je w siedmiu kategoriach: prezydent/burmistrz, wójt, starosta, radny miejski, radny gminy, radny powiatowy i radny wojewódzki. I tu miła niespodzianka, bowiem głównym laureatem w kategorii "Prezydent/Burmistrz" został Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.

Warto wspomnieć, że kategorię Społeczna Odpowiedzialność Biznesu wygrało Centrum Przemysłu Meblowego firmy Szynaka Meble, a tytuł "Damy Biznesu" otrzymała Alina Szynaka, wiceprezes firmy Szynaka Meble.

W części artystycznej, na scenie filharmonii wystąpiła ukraińska artystka Tetiana Aleksandrowna Galitsyna — mistrzyni sztuki animacji piaskowej i malowania światłem. Tetiana Galitsyna zaczarowała jury i została finalistką 6 edycji Mam Talent. redPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages