Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Nowe Miasto przyjazne seniorom...

2016-10-20 13:40:42 (ost. akt: 2016-10-20 14:14:43)
Podczas spotkania inaugurującego Nowomiejskich Dni Seniora

Podczas spotkania inaugurującego Nowomiejskich Dni Seniora

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W czwartkowe przedpołudnie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego zainaugurowano Nowomiejskie Dni Seniora. Dwudniowy program obejmuje wykłady, występy artystyczne, konferencje i warsztaty.

Uroczystego otwarcia dni seniora w Nowym Mieście Lubawskim dokonała Mirosława Piwowarczyk, sekretarz nowomiejskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, po niej głos zabrał Lech Bober, prezes uniwersytetu.

Pani Piwowarczyk przypomniała na początku, że obecnie na świecie zamieszkuje 600 milionów osób powyżej 60 roku życia i w kolejnych dziesięcioleciach liczba ta znacznie się zwiększy. Zakłada się, że starsi ludzie będą pełnili rolę wychowawczą. — Będzie się to wiązało z późniejszym odejściem na emeryturę, dlatego organizowane są różne formy aktywności. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym umożliwiają seniorom rozwijać się i przeżywać drugą młodość — powiedziała sekretarz UTW.
W czwartkowym programie, oprócz wykładów wystąpił zespół wokalny Lilianki z UTW w Ostródzie.

W piątek zaplanowano o godzinie 9 konferencję prasową, podpisanie porozumienia w sprawie wprowadzenia lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora i ogłoszenie Nowego Miasta Lubawskiego miastem przyjaznym seniorom. Potem odbędą się występy artystyczne Młodzieżowej Rady Miasta, wykłady na temat prawa spadkowego i bezpieczeństwa seniorów. Rozstrzygnięty będzie również konkurs „Najaktywniejszy Nowomiejski Senior UTW”. Wystąpi także kabaret studencki „U3W” z Nowego Miasta.

Organizatorami Nowomiejskich Dni Seniora są Urząd Miejski oraz Rada Seniorów z Nowego Miasta. ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages