Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Runda jesienna spotkań burmistrza z mieszkańcami

2016-10-11 12:27:08 (ost. akt: 2016-10-11 12:41:55)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W październiku odbywają się spotkania Józefa Blanka z mieszkańcami poszczególnych osiedli Nowego Miasta. Forma bezpośredniej rozmowy z władzami cieszy się rosnącym powodzeniem.

Mimo, że pogoda nie sprzyjała to podczas spotkania 10 października na styku ulic Żwirki i Wigury z Kolejową frekwencja wynosiła ponad 20 osób. Po zreferowaniu przez burmistrza Nowego Miasta zrealizowanych i planowanych inwestycji rozpoczęła się dyskusja na interesujące mieszkańców tematy. Pojawiły się zagadnienia przyszłości terenów pokolejowych. Część osób zarzucała władzom prowizoryczność powstałej ścieżki. Tradycyjnie istotne miejsce w rozmowie zajęła kwestia dróg, zwłaszcza stromego odcinka na końcu ul. Kolejowej. - Najbiedniejsza gmina z Mszanowa robi najlepsze drogi, a my musimy wstydzić się dziurawych 100 metrów – mówił jeden z mieszkańców. Józef Blank w odpowiedzi opisał sytuację budżetową samorządu, ale obiecał przyszłe wyłożenie stromego zjazdu płytami typu jomb oraz zbadanie sytuacji drenów na styku gmin. Padało także wiele pytań o progi zwalniające czy usunięcie powalonych podczas czerwcowej wichury drzew. Burmistrz wraz z kierownikiem referatu Inwestycji Damianem Artuszewskim przedstawili również plany zagospodarowania terenów byłej bocznicy kolejowej.

Kolejne spotkanie burmistrza odbędzie się we wtorek 11 października na ul. Mieszka I. Spotkanie będzie połączone z otwarciem przebudowanej ulicy. Po więcej szczegółów i odpowiedzi burmistrza na zadane pytania zapraszamy do piątkowego wydania “Gazety nowomiejskiej”.

Marcin ZalewskiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. faki #2349216 | 77.87.*.* 12 paź 2017 14:20

  A co lepsze to po rozbiórce wiaty stoją w tym miejscu na twardym podłożu samochody, a ludzie w trakcie targowiska wtorek i piątek chodzą po błocie ciekaw jestem od czego i od kogo to zależy. Wszyscy o tym wiedzą począwszy od burmistrza i radnych jednakże ci panowie maja klapki na oczach jak się mówi lepiej tego nie widzieć.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. on #2086807 | 109.196.*.* 12 paź 2016 12:01

  Absurd w Nowym Mieście Lubawskim - od wielu lat na targowisku miejskim handlowcy sprzedają swoje towary na parkingu, a hala targowa świeci pustkami. Może tu zrobić parking?. Wydaje się jednak, że wystarczyłoby lepsze zarządzanie całym terenem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jan #2086110 | 77.87.*.* 11 paź 2016 17:13

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Poza nadwornym fotografem i kilkoma przy...mieszkańców jakoś nie widać. Ale ile można wysłuchiwać o trudnej sytuacji miasta, podczas gdy w gminach ościennych widać pracę gospodarzy. Tymczasem w NML rządzi Lubawa itp. A dla pozostałych hasłem przewodnim jest "panem et circenses".

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages