Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Przedszkolaki na skrzyżowaniu i na spektaklu

2016-10-10 10:00:00 (ost. akt: 2016-10-09 17:34:15)
Dzieci pod opieką policjantów i nauczycielek uczyły się bezpiecznie przechodzić przez ulicę

Dzieci pod opieką policjantów i nauczycielek uczyły się bezpiecznie przechodzić przez ulicę

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

Maluchy z Przedszkola Miejskiego uczyły się bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Obejrzały też dydaktyczny spektakl teatralny.

* Pięciolatki z Przedszkola Miejskiego wybrały się na wycieczki na skrzyżowanie, gdzie uczyły się bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Robiły to pod czujnym okiem policjanta i nauczycielek najpierw w parch, a później w grupie. Dzieci przed wejściem na ulicę uważnie rozglądały się najpierw w lewo, później w prawo, i jeszcze raz w lewo. Zwróciły także uwagę na wybrane znaki drogowe, sposób oznakowania przejścia dla pieszych (pasy),  obserwowały zachowanie pieszych i pojazdów. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po chodnikach i drogach. Teraz już wiedzą jak i gdzie można bezpiecznie przechodzić przez ulicę i co nam mówią wybrane znaki drogowe.

* Dnia 7 października przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Przygoda w Nierobkowie”. Główny bohater Tomek robił wszystko, co mógł, by wykręcić się od swoich codziennych obowiązków. Codzienne ścielenie łóżka, sprzątanie zabawek okazało się dla niego nie lada wyzwaniem. Pewnego dnia trafił do Nierobkowa, miejsca, w którym nikt nie wymagał od niego wypełniania obowiązków. Mógł wylegiwać się do późna w łóżku, nie musiał chodzić do przedszkola, a przed obiadem mógł do woli opychać się słodyczami. Istny raj! Wszystko się jednak zmieniło, gdy okazało się, że dziecko, które nie ma obowiązków, nie ma też żadnych praw. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło.
Spektakl z humorem i bez zbędnego moralizowania pokazał dzieciom, jakie skutki niesie ze sobą lekceważenie obowiązków oraz jak ważne są prawa dzieci.

Przedszkole Miejskie
Dzieci pod opieką policjantów i nauczycielek uczyły się bezpiecznie przechodzić przez ulicę


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kawasaki #2085870 | 213.192.*.* 11 paź 2016 13:07

    Policjant o sprinterskiej posturze ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages