środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Pożytecznie spędzony czas przez gimnazjalistów na zielonej szkole

2016-10-03 16:43:44 (ost. akt: 2016-10-03 16:55:35)

Autor zdjęcia: Archiwum Szkoły Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich

Uczniowie Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim pożytecznie i wesoło spędzili czas na zielonej szkole w Ostaszewie, w ośrodku Hartek. Był czas na naukę i zabawę.

Zielona Szkoła to ciekawa forma realizacji programu szkolnego, w której brali udział uczniowie klasy I E z Gimnajum im. Filomatów Nowomiejskich podczas wyjazdu na biwak integracyjny do Ośrodka „Hartek” nad jeziorem Hartowieckim w Ostaszewie. Plan dnia grupy wypełniony był licznymi atrakcjami oraz zajęciami sportowo — rekreacyjnymi, m.in. kajakarstwem, żeglarstwem, wypływami rowerami wodnymi, slackline (chodzenie po linie),biegami, grami i zabawami ruchowymi. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę z języka angielskiego na zajęciach prowadzonych przez Pana Tomasza Kawieckiego, nie ominęła ich także przygoda z językiem polskim – wspólne czytanie lektury. Pan Maciej Bochenek i Tomasz Kawiecki odkrywali przed uczniami arkana żeglarstwa, dzięki czemu uczniowie mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się po wodzie oraz poczuć wiatr w żaglach.

Ostatni wieczór biwaku swoją obecnością uświetnili rodzice uczniów, którzy zostali zaproszeni na wspólne spędzanie czasu przy ognisku. Nie zabrakło także smakołyków, które rodzice przygotowali na tę okazję.
— Dzięki temu spotkaniu mieliśmy okazję do wzajemnego poznania się, planowania dalszych przedsięwzięć związanych z profilem klasy jakim jest narciarstwo zjazdowe — wspomina jeden z uczestników.

Pogoda pozwoliła na ponadprogramowe zrealizowanie planu biwaku, a młodzież mogła aktywnie spędzić czas w naturalnym otoczeniu w oderwaniu od ławek i tablicy.
Organizatorzy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages