Echa zawodów ligi międzyszkolnej w zapasach

2016-09-23 11:40:22(ost. akt: 2016-09-23 11:43:25)
Migawka z zawodów

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pierwsza edycja Wojewódzkiej Ligi Międzyszkolnej w zapasach zorganizowana przez Zespół Szkoły Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Młodzież miło i aktywnie spędziła czas, nie zabrakło emocji oraz nagród.
W zawodach wzięło udział 62 zapaśników i zapaśniczek z 30 szkół i 10 klubów województwa warmińsko-mazurskiego. Zawody dzieliły się na klasyfikację drużynową i szkolną.

W tej pierwszej zwyciężył klub Warmia Lidzbark Warmiński, na 2 miejscu zaś stanął GLKS z Rybna. Trzecie miejsce zajął KS Budowlani Olsztyn.
W kwalifikacji szkolnej dziewczyn pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rumianie, zaraz po niej Gimnazjum Drogosze. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Szkołę Podstawową w Kiwitach. Nie tak daleko od podium, bo już na piątym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Mieście. W kwalifikacji szkolnej chłopców pierwsze miejsce otrzymało gimnazjum z Lubawy, a dwa kolejne gimnazja z Olsztyna.

Najlepszym zawodnikiem tej edycji został okrzyknięty Wiktor Żukowski z Olsztyna. Najlepszą zawodniczką zaś Wiktoria Bronowicka z Drogosz.
Z drużyny UKS Sokół wystartowali: Ewelina Ziółkowska, która zdobyła złoty medal i Jordan Osmański, który zajął drugie miejsce oraz został mianowany najlepszym zawodnikiem powiatu nowomiejskiego. Maciej Kowalski był blisko podium, bo na piątym miejscu, a Wiktor Kopiczyński na siódmym.

Nagrody w postaci modnych dresów najlepszym zawodnikom wręczył gość honorowy-Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego w Olsztynie-Bolesław Jurewicz. Na turniej zaproszony został też Pan Zenon Rydziński, który zapoczątkował zawody zapasów na terenie Warmii i Mazur.
Patronat honorowy nad sportowym wydarzeniem objął Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Józef Blank