Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

W podwileńskich Solecznikach na dożynkach u przyjaciół

2016-09-14 19:54:45 (ost. akt: 2016-09-14 23:50:57)
Nowomiejska delegacja z przewodniczką Angelą, pracownikiem urzędu rejonowego w Solecznikach

Nowomiejska delegacja z przewodniczką Angelą, pracownikiem urzędu rejonowego w Solecznikach

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Samorządowcy z Nowego Miasta Lubawskiego uczestniczyli w uroczystościach dożynkowych w podwileńskich Solecznikach. — Udział w naszym w święcie plonów, to również spotkanie sprawdzonych przyjaciół — stwierdził Zdzisław Palewicz, mer Rejonu Solecznickiego.

Tym razem samorząd Nowego Miasta reprezentowali radni Zbigniew Ewertowski oraz Kazimierz Zgliczyński, natomiast Jerzy Grządzielewski, szef działu promocji Urzędu Miejskiego wyjechał na Litwę w imieniu burmistrza miasta — Józefa Blanka.

Tradycyjnie w pierwszym dniu pobytu wszystkim członkom delegacji, (a było ich kilkanaście), zadedykowano wycieczkę do Wilna, natomiast wieczorem odbyło się spotkanie z solecznickim samorządem w nowo odrestaurowanym pałacu rodu Balińskich i Śniadeckich w Jaszunach. Tam wzajemnie wymieniono regionalne upominki. Była też okazja do zwiedzenia obiektu.

W niedzielne południe odprawiono mszę świętą dożynkową w parku miejskim, którą uświetnił znany nowomieszczanom zespół Solczanie. Tak doprawdy od kontaktów kulturalno-towarzyskich z chórem Harmonia, zapoczątkowana została prawie ćwierć wieku temu wzajemna współpraca.

Same dożynki solecznickie były wielkim barwnym widowiskiem, w którym prezentowało się 13 gmin rejonu. Jak zwykle wszyscy prześcigali się zarówno w wystroju zagród, jak i w wyszukanych potrawach regionalnych. Tym razem na degustację miejscowych smakołyków, delegację nowomiejską zaproszono do zagrody przygotowanej przez gminę Kamionka. Ponadto nowomieszczanie gościli u gospodarzy gmin Jaszuny oraz Ejszyszki.

Gwiazdą tegorocznych dożynek w Solecznikach był znany zespół Trubadurzy. Zaprezentowała się również Kapela ze Wsi Warszawa i zespół taneczno-wokalny z sąsiedniej Białorusi, który zachwycił publiczność swoim profesjonalizmem.
Tradycyjne Solczanie, którzy mają przyjaciół i znajomych w Nowym Mieście prosili o przekazanie serdecznych pozdrowień, co z przyjemnością czynimy. ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages