Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Wodna procesja rzeką Drwęcą z Nowego Miasta do Łąk

2016-09-06 15:47:05 (ost. akt: 2016-09-06 15:50:06)
Procesja z kopią Matki Boskiej Łąkowskiej

Procesja z kopią Matki Boskiej Łąkowskiej

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Trwają przygotowania do odpustu w Parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim. Główne uroczystości odbędą się w czwartek, 8 września, z udziałem biskupa Józefa Szamockiego.

Tegoroczne Rekolekcje Maryjne, które zakończą się Odpustem Parafialnym, przebiegają pod hasłem „Maryja Matka Miłosierdzia” i będą trwać do 8 września. Nauki prowadzi ks. kan. Grzegorz Nadolny — proboszcz w Osieczku.

Jednym z przygotowań do odpustu była tradycyjna procesja wodna rzeką Drwęcą z kopią Matki Boskiej Łąkowskiej z Nowego Miasta Lubawskiego do Łąk Bratiańskich. Tam, na terenie poklasztornym, odprawiona została msza św. z błogosławieństwem pojazdów. Niestety padający deszcz spowodował, że odwołana została procesja z modlitwą różańcową z Łąk do nowomiejskiej bazyliki.

Czwartek, 8 września, to dzień odpustu. Rozpocznie się on mszą św. z nauką o godz. 6.30 i 8. O godz. 9 nastąpi powitanie pielgrzymów, a o 9.30 będzie msza św. recytowana. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Józefa Szamockiego odbędzie się o godz. 11. O godz. 15 biskup pobłogosławi dzieci, natomiast o 16.30 będzie msza św. dla młodzieży i osób które nie mogły uczestniczyć w mszy odpustowej. O godz. 18 odbędzie się msza na zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem księdza rekolekcjonisty.

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages