Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

W weekend pojedzie I Rajd Ziemi Nowomiejskiej (mapka rajdu)

2016-08-30 13:28:05 (ost. akt: 2016-08-31 13:25:11)
Rajd pojedzie m.in. znaną trasą pod Nawrę

Rajd pojedzie m.in. znaną trasą pod Nawrę

Autor zdjęcia: s

Zarząd Automobilklubu Nowomiejskiego zaprasza wszystkich kibiców i sympatyków sportu motorowego na pierwszy rajd asfaltowy rogrywany na terenie powiatu nowomiejskiego. Organizatorzy I Rajdu Ziemi Nowomiejskiej przewidują start około 50 załóg z całej Polski.

Rozpoczniemy już w najbliższą sobotę 3 września prologiem na rynku w Nowym Mieście Lubawskim o godzinie 18. Trasa przejazdu załóg podczas prologu to ulice 3 Maja, Norwida, Waryńskiego, Rynek przed Urzędem Miasta. Jednocześnie prosimy mieszkańców ulic o wyrozumiałość i nie parkowanie aut na wymienionych ulicach w godzinach od 16 do 22. W czasie trwania sobotniego prologu czynny będzie na rynku dmuchany plac zabaw dla dzieci — informuje Daniel Wyrzykowski, prezes AN.

W niedzielę 4 września zaplanowano dwa odcinki przejeżdżane przez załogi trzykrotnie. Start o godzinie 10,11.30 i 13 na znany już odcinek Wyścigu Górskiego pod Nawrę o długości 4,5 kilometra. Samochody przejadą przez całą wieś Nawra, a meta będzie przed skrzyżowaniem z drogą na Nowy Dwór Bratiański. Następnie uczestnicy rajdu przejadą drogą na Mikołajki do Wielkich Bałówek. Tam załogi wystartują na 6,5-kilometrowy odcinek o godzinie 10, 12 i 13.30. Samochody przejadą przez Wielkie Bałówki, Małe Bałówki do Kamionki.

Organizator prosi o wyrozumiałość i powstrzymanie się w czasie rozgrywania imprezy od ruchu oraz opiekę nad dziećmi i zwierzętami domowymi. Ponadto apeluje o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia. Zaznaczamy, że w niedzielę utrudnienia w ruchu potrwają w godzinach od 8 do 16.

Stanisław R. UlatowskiMAPA RAJDU
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages